TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Kongre | Dr. Ahmet Oktan Nalbantoğlu – Davetli Konuşmacı

GENEL MERKEZ
17.03.2023 (Son Güncelleme: 17.03.2023 17:24:13)

Dr. Ahmet Oktan NALBNATOĞLU, 27-28-29 Nisan 2023 tarihinde Ankara`da gerçekleştirilecek olan Peyzaj ve Kent temalı 8. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Kongresi`nde davetli konuşmacı olarak yer alacaktır.

 Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödüller almış, jüri üyeliği yapmış ve çok sayıda uygulama projesi gerçekleştirmiş olan Dr. Ahmet Oktan NALBNATOĞLU, 27-28-29 Nisan 2023 tarihinde Ankara`da gerçekleştirilecek olan Peyzaj ve Kent temalı 8. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Kongresi`nde davetli konuşmacı olarak yer alacaktır.

8. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Kongresi`ne kayıt yaptırmak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.peyzajmimarligikongresi.org

Dr. Ahmet Oktan NALBNATOĞLU özgeçmişi: 1963 yılında Van ilinin Erciş ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara`da tamamladıktan sonra 1986 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. Sırasıyla 1988 ve 1997 yıllarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarını aynı üniversitede tamamladı. Halen Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan, tasarım stüdyosu ve meslek uygulama derslerini yürüten Oktan Nalbantoğlu ON Tasarım Kentsel Tasarım, Peyzaj Mimarlığı ve Mimarlık Ltd. Şirketinin sahibidir. Nalbantoğlu mezun olduktan sonra çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşunda, yerel yönetim bünyesindeki tasarım ve uygulama ofislerinde ve uluslararası şirketlerde çalışmıştır. Otuz yılı aşkın bu sürede ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödüller almış, jüri üyeliği yapmış ve çok sayıda uygulama projesi gerçekleştirmiştir. Çeşitli konferans, toplantı ve seminerlere katılan Nalbantoğlu, çağrılı konuşmacı, panel ve atölye yürütücüsü ve düzenleyicisi olarak meslek ve eğitim hayatına katkılarda bulunmuştur.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı 44
Fotoğraf Galerisi