TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Kaliforniya`da Yerel Yonetimlerde Peyzaj Tasarım Ve Uygulama Kriterlerinin Iklim Değişikliği Ve Ekolojik Yaklaşımla Irdelenmesi Soyleşimizi Gerçekleştirdik

İSTANBUL
17.03.2023 (Son Güncelleme: 17.03.2023 14:28:59)

"Kaliforniya`da Yerel Yönetimlerde Peyzaj Tasarım Ve Uygulama Kriterlerinin İklim Değişikliği Ve Ekolojik Yaklaşımla İrdelenmesi" konulu söyleşimizi 16 Mart 2023 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak; komisyon söyleşilerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz "Kaliforniya`da Yerel Yönetimlerde Peyzaj Tasarım Ve Uygulama Kriterlerinin İklim Değişikliği Ve Ekolojik Yaklaşımla İrdelenmesi" konulu söyleşimizi ZOOM üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

Şube ve Komisyon Üyemiz Sn. Dilek ALBAYRAK`ın moderatörlüğü ve konuk konuşmacımız Sn. Bora DEMİREL`in sunumu ile gerçekleşen söyleşimizde; Kaliforniya Eyaleti`nde yerel yönetimler ile Peyzaj Mimarlığı tasarım ve uygulamalarının, iklimsel değişiklikler göz önüne alınarak nasıl hayata geçirildiği irdelenmiştir. Eyalet bazında; iklimsel veriler, ekolojik sorunlar, yerel yönetimleri yönlendiren yasal çerçeveler, Peyzaj Mimarlığı tasarım ve uygulama yönetmelikleri örneklerle incelenmiş ve katılımcılarımızın soru cevapları ile söyleşimiz tamamlanmıştır.

Şube ve Komisyon Üyemiz Sn. Dilek ALBAYRAK`a, konuk konuşmacımız Sn. Bora DEMİREL`e, söyleşimize katılım sağlayan tüm üye ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz. 

 

Okunma Sayısı 13
Fotoğraf Galerisi