TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Kent Kültürü,kentsel Kimlik Ve Peyzaj Mimarlığı Paneli Gerçekleştirildi.

GENEL MERKEZ
19.06.2007 (Son Güncelleme: 21.06.2007 11:56:27)

Kongre öncesi etkinlikler kapsamında İzmir Şubemiz tarafından gerçekleştirilen Panelde Kent Kültürü ve Kentsel Kimlik kavramları tartışıldı.

Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen "Kent Kültürü, Kentsel Kimlik ve Peyzaj Mimarlığı" konulu panel 28.03.2007 günü 14.00 -17.00 saatleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Ege salonunda çok kalabalık bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Bülent ÖZKAN‘ ın Yönettiği toplantıya Mimarlar odası İzmir Şubesi Başkanı Tamer BAŞBUĞ, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tolga Çilingir, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay SINDIR, Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Erhan Vecdi KÜÇÜKERBAŞ ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Hasan TOPAL konuşmacı olarak katılmışlardır.

Toplantıda giderek büyüyen kentlerimizde Kentsel Kimlik sorunlarının yaşandığı, bunların aşılmasında Kent Kültürünün yaygınlaştırılmasının gerekliliği ortaya konularak Peyzaj Mimarlığı Mesleğinin bu önemli sorunun çözümüne yönelik katkıları tartışılmıştır.

Okunma Sayısı 2118
Fotoğraf Galerisi