TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

8. Peyzaj Mimarlığı Kongresi | Kongre Yeni Tarihleri Belirlenmiştir

GENEL MERKEZ
06.03.2023 (Son Güncelleme: 06.03.2023 17:25:42)

8. Peyzaj Mimarlığı Kongremiz, 27-28-29 Nisan 2023 tarihlerinde "PEYZAJ ve KENT" ana temasıyla Ankara Litai Otel TBB Konukevi’nde gerçekleştirilecektir.

 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız büyük depremlerin ardından başlattığımız dayanışma seferberliği sebebiyle ertelediğimiz 8. Peyzaj Mimarlığı Kongremiz, 27-28-29 Nisan 2023 tarihlerinde "PEYZAJ ve KENT" ana temasıyla Ankara Litai Otel TBB Konukevi`nde gerçekleştirilecektir.

Yöntem, Temsil, Bağlam, Ölçek ve Kavram alt başlıklarından oluşan 8. Peyzaj Mimarlığı Kongresi; en güncel konumuz olan deprem ve afetler ile ilgili özel bir oturum ile birlikte iklim değişikliği ve evrensel çevre krizlerinin yarattığı mekânsal, sosyal ve çevresel eşitsizlikler ve olumsuzluklarla mücadelenin asıl sorunu/soruyu oluşturduğu günümüzde, peyzaj ve kent ilişkisini disiplinler ötesi müşterek bir zeminde tartışmayı amaçlamaktadır. 

Bildirili sunumların yanı sıra Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tuncay, Prof. Dr. Derya Oktay, Doç. Dr. Emrah Yalçınalp, Doç. Dr. Deniz Aslan, Dr. Oktan Nalbantoğlu, Sunay Erdem, Can Kubin, Barış Ekmekçi, Mehmet Cemil Aktaş, Cemil Hamdi Okumuş ve Ezel Yağmur Çebi Okumuş`un davetli konuşmacı olarak yer alacaktır. 

Kongre tarihine kadar erken kayıt ücretleri üzerinden kayıt yapılabilecek olan 8. Peyzaj Mimarlığı Kongremize meslektaşlarımızın ve sektör paydaşlarımızın katılımını bekliyoruz.

Kongre kaydınızı gerçekleştirmek için TIKLAYINIZ

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı 200
Fotoğraf Galerisi