TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Yarışma | 2. Pmogenç Oğrenci Tasarım Ve Uygulama Yarışması Tamamlandı

GENEL MERKEZ
14.09.2022 (Son Güncelleme: 15.09.2022 12:50:04)

Tasarımla uygulamayı birleştirmek için PSB Fuarcılık işbirliğinde bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 2. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması, 6-9 Eylül 2022 tarihleri arasında Sapanca/SAKARYA`da gerçekleştirilmiştir.

 15. Dönem Yönetim Kurulumuzca belirlenen öncelikli faaliyet alanlarının başında, eğitim ve meslektaş adayları için gerçekleştirilen faaliyetler gelmektedir. Doğru bir yönlendirme ve tecrübe kazanacakları ortam yaratarak gelecekteki meslektaşlarımıza yol göstermek Odamızın temel politikalarından olduğu gibi 15. Dönem Çalışma Programımızın da ana bileşenlerinden birisidir.

Tasarımla uygulamayı birleştirmek için PSB Fuarcılık işbirliğinde bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 2. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması, 6-9 Eylül 2022 tarihleri arasında Sapanca/SAKARYA`da gerçekleştirilmiştir. 

Bu yıl; su kıtlığına, iklim krizine ve suyun verimli kullanımına dikkat çekmek amacı ile kurakçıl peyzaj teması ile gerçekleştirilen yarışmada her bir ekibe bu doğrultuda ve eşit miktarda malzeme sağlanmış, tasarım ve pratiğin yanında çağımızın dönüşen peyzaj anlayışının kavranması hedeflenmiştir.  

Odamızın destekleyen kuruluş olduğu PSB Anatolia 2022 Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmamıza, toplam 18 üniversiteden (Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi) 108 öğrenci üyemiz katılmıştır. 2. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışmamız 6 Eylül 2022 tarihinde başlayarak 9 Eylül 2022 tarihinde  saat 16.00 da jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir.

Odamız Öğrenci Üye Komisyonu PMOGenç üyelerimizden oluşan 6 şar kişilik takımların tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği projelerin değerlendirme jürisinde Odamız Bursa Şube Başkanı Fulya AKFİDAN SEVİM, İstanbul Şube Yazmanı Ebru EKŞİ HOŞHAN, Gaziantep İl Temsilcisi Sait Ersin ÖZBADEM, Dr. Oktan NALBANTOĞLU, Engin AKTAŞ, Sezgin KARAMAN ve Sinan DÜMAN yer almıştır.

Yarışmamızın Ödül Töreni; Yönetim Kurulu Başkanımız Yasin OTUZOĞLU ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nın açılış konuşmalarıyla başlayan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Fuar Gala Yemeğinde gerçekleştirilmiştir. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkan Barış IŞIK ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nin, 2. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışmasına katılan tüm PMOGenç üyelerimize katılım belgelerini ve dereceye giren ekiplere ödüllerini takdim etmelerinin ardından ödül töreni sona ermiştir.

2. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması`nda ödül alan ekipler;

Birincilik Ödülü* Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Muhammed AKKAYA, Furkan Yasin SARI, Ebrar ZENGİN, Ozan KÜLEK, Ayşe ABAKAHAN, Selin ÖZDEMİR

* Ödül 9.000 TL, Her ekip üyesine 1.500 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

İkincilik Ödülü* Düzce Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Elanur EMRE, Melisa KÜÇÜKKAYA, Selim PİŞKİN, Muhammed Nabi YILDIZ, Enver Murat KARABABA, Rabia DEMİRCİOĞLU

* Ödül 7.500 TL, Her ekip üyesine 1.250 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Üçüncülük Ödülü* Pamukkale Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Emin Umut TANRIVERDİ, Oktay ALATLI, Ali SATILMIŞ, İrem SÜVARİ, Meryem GÜMÜŞ, Şebnem KARAISLI

* Ödül 6.000 TL, Her ekip üyesine 1.000 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Meslektaş adaylarımızın tasarladıklarını uygulayabildikleri ve kurakçıl peyzajı deneyimleyebildikleri bir fırsat olan 2. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması`na katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu süreçte bizimle iletişimde olan Peyzaj Mimarlığı Bölümlerimize, Fuarın Gerçekleşmesini sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesine, organizasyonun başından sonuna kadar Odamız ve düzenlediğimiz yarışmamızla yakından ilgilenen Karma Fuarcılık ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 57
Fotoğraf Galerisi