TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

T.c. Çevre, Şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanlığı Ile Peyzaj Tabanlı Şehircilik Araştırma Ve Geliştirme Raporu Protokolü Imzalandı

GENEL MERKEZ
02.09.2022 (Son Güncelleme: 19.09.2022 09:57:05)

Odamız ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında Peyzaj Tabanlı Şehircilik Araştırma ve Geliştirme Raporu hazırlanmasına yönelik yürütülen görüşmeler sonrasında “Peyzaj Tabanlı Şehircilik Rehberi” hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Odamız ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında Peyzaj Tabanlı Şehircilik Araştırma ve Geliştirme Raporu hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı adına Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Sayın Murat ORAL ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası adına Odamız Genel Başkanı Sayın Yasin OTUZOĞLU`nun imza altına aldığı Protokol ile; şehirlerimizdeki peyzaj uygulamalarının kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak kentlerin gelişimini şekillendiren tasarım ve uygulamalara yön verilmesini teminen gerektiğinde mevzuat düzenlemelerinde kullanılmak üzere Peyzaj Tabanlı Şehircilik Araştırma ve Geliştirme Raporunun; Peyzaj Mimarları Odası, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iş birliği ve konusunda uzman akademisyenlerin de katılımı ile hazırlanması hedeflenmektedir.

Odamız ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında imzalanan İş birliği protokolünün ülkemize ve meslek alanımıza sağlayacağı faydayı en üst düzeye çıkarmak için çalışacağımızı tüm üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı 66
Fotoğraf Galerisi