TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Aramıza Hoşgeldiniz

GENEL MERKEZ
26.07.2022 (Son Güncelleme: 15.08.2022 09:24:36)

Mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkarak gücümüze güç katmak için, çıktığın bu meşakkatli yolda omuz omuza yarınlara...

 

Değerli Peyzaj Mimarı meslektaşımız,

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 1994 yılında kurulmuştur. Ülke çapında 6 Şube ve 18 İl ve İlçe Temsilciliğine sahip olup, 6668 üyesi bulunmaktadır.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası;

Yurt ve dünya ölçeğinde, mesleğe ilişkin, toplum ve kamu yararı doğrultusunda çalışmalar yapmakta, üyelerinin mesleki dayanışma içinde sağlamaktadır. Üyeleri arasında iletişim ağları kurmayı, mesleki icralarını bilimsel ve etik kurallar içinde yapmalarına olanak sağlamakta, peyzaj mimarlığının daha üretken ve çağdaş bir meslek grubu olarak yer almaları için mesleğin ve üyelerin değişen toplumsal, ekonomik ve yenilikçi atılımlara öncülük etmektedir.

 

Sevgili Meslektaşımız,

Türkiye sınırları içinde Peyzaj Mimarlığı eğitimi veren kurumlardan mezun olan ya da yurt dışındaki Peyzaj Mimarlığı eğitimi veren kurumlardan mezun olup, diplomasının denkliği Yüksek Öğretim Kurumunca onaylanmış her Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunu, mezuniyetini izleyen 3 ay içerisinde mesleğini icra edebilmek, mesleki icrasını ilgilendiren işlerle meşgul olabilmek, akademik düzeyde mesleki eğitim yapabilmek ve bu eğitime devam edebilmek, mesleki etkinlikte bulunabilmek için Odaya üye olmak ve üyelik vasfını korumak zorundadır.

Gençlik geleceğimizdir.

Mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkarak gücümüze güç katmak için, çıktığın bu meşakkatli yolda omuz omuza yarınlara...

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

 

Oda Üyeliği için gereken belgeler:

Başvuru Formu, 2 Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, İkametgâh İlmühaberi, Çıkış/Diploma Onaylı Belgesi, Kayıt ve kimlik ücreti dekontu: 105 TL.

Not: Odamız Ana Yönetmeliği`nin 8. Maddesi d bendine göre çalışmayan üyelerimizin dilekçe ile başvuru yapmaları halinde gerekli şartları sağlaması durumunda üyelik aidatı alınmamaktadır.

Meşrutiyet Mah. Konur Sok. 34/8 Çankaya/ ANKARA | 0312 418 62 50 

www.peyzaj.org.tr – peyzaj@peyzajmimoda.org.tr

 

Okunma Sayısı 94
Fotoğraf Galerisi