TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Yarışma | Ifla Europe 2022 Oğrenci Ve Genç Meslektaşlar Yarışması "boldness & Beauty"

GENEL MERKEZ
20.06.2022 (Son Güncelleme: 20.06.2022 16:09:07)

Yarışma, Avrupa Peyzaj Mimarlığı programına kayıtlı herhangi bir Avrupa peyzaj mimarlığı öğrencisine veya IFLA Avrupa Üyesi Odalardan herhangi birine üye olan 35 yaşın altındaki meslektaşlara açıktır.

 IFLA Europe, peyzaj mimarlığı öğrencilerine ve genç peyzaj mimarlarına çalışmalarını, vizyonlarını ve üzerinde çalıştıkları projeleri sunma fırsatı sağlamak için her yıl Öğrenci ve Genç Meslektaşlar yarışmasını düzenlemektedir. Yarışma, peyzaj mimarlığı öğrencilerinin ve genç meslektaşların projelerini ve çalışmalarını tanıtmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Yarışma, Avrupa Peyzaj Mimarlığı programına kayıtlı herhangi bir Avrupa peyzaj mimarlığı öğrencisine veya IFLA Avrupa Üyesi Odalardan herhangi birine üye olan 35 yaşın altındaki meslektaşlara açıktır.

Neden Boldness & Beauty (Cesaret ve Güzellik)?

Cesaret

Şimdiye kadar mesleğimizin oluşumu cesur adımlar atmayı gerektiriyordu ve şimdi her zamankinden daha fazla eyleme ihtiyaç vardır. Peyzaj Mimarlarının peyzajın gelişiminde öncü bir rol üstlenmesinin zamanı gelmiştir. Peyzaj Mimarları olarak şu anda hangi koşullarda daha cesur davranabiliriz, bu yetkiyi hangi yollarla kullanacağız diye sormaktayız. Her birimiz kendi işimizde nasıl cesurca hareket edebiliriz ve eylemlerimizde kendi sorumluluğumuzu nasıl görebiliriz?

Güzellik

Estetik, peyzaj mimarlığının temel taşlarından biridir. Artık tasarım masasında çözülecek ve koordine edilecek çok sayıda yeni tema vardır. Bu nedenle peyzaj mimarlığında güzellik ve estetiğin rolü nedir sorusunun tam zamanıdır. Mesleğimizin güzellik yaratma becerisi kuşkusuz projelere değer katıyor fakat bu uzmanlıktan nasıl daha iyi yararlanabiliriz? Değişim ve kriz dünyasında güzelliğin değeri nedir?

Cesaret ve Güzellik

Bu iki temayı bir araya getirerek meslek içinde bir iç kimlik tartışması başlatmak istemekteyiz. Bu cesaret ve güzellik birlikte 21. yüzyılın kentsel peyzajının tasarımı için yol gösterici temalar oluşturabilir mi? Peyzaj mimarlığında bu temalar hangi örnekler, tasarım projeleri ve eylemler aracılığıyla tanımlanabilir? Biri diğerinden önce mi gelecek yoksa cesaret ve güzellik birbirinin önkoşulu mu?

Tüm bilgiler için IFLA Europe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IFLA Europe internet sitesine erişmek için TIKLAYINIZ

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 91
Fotoğraf Galerisi