TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Webınar | Şifalı Peyzajlar

GENEL MERKEZ
16.06.2022 (Son Güncelleme: 01.07.2022 13:59:58)

Şifalı Peyzajlar başlığıyla duyurulan, 5 konuşmacının sunumları ve ardından gerçekleşecek tartışma ile tamamlanacak olan webinar, tüm üyelerimizin katılımına açık ve ücretsizdir.

 IFLA Avrupa tarafından 23 Haziran 2022 tarihinde Türkiye saatiyle 17.00-18.30 saatleri arasında çevrim içi bir webinar gerçekleştirilecektir. Şifalı Peyzajlar başlığıyla duyurulan, 5 konuşmacının sunumları ve ardından gerçekleşecek tartışma ile tamamlanacak olan webinar, tüm üyelerimizin katılımına açık ve ücretsizdir. Webinara katılmak için aşağıda yer alan bağlantıdan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Webinarın dili İngilizcedir.

Webinar kaydı için TIKLAYINIZ.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

 

IFLA Avrupa Başkanı Ms. Gkoltsiou`nun webinara çağrı yazısı

Webinar, sağlık hizmeti veren tesislerin dışındaki yerler de dahil olmak üzere, şifalı peyzajların geniş bir tanımını ele alacaktır. Şifalı, teraputik veya onarıcı peyzajlar insanların zihni, ruhu ve bedeni üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Webinar konusu, Sıradan mekanlarımızı iyileştirmede doğanın ve peyzaj mimarlarının değerini ve önemini tasarım ve yönetim yoluyla göstermek olarak açıklamak uygun olacaktır. Kentsel yeşil alanlar, daha geniş bir çevresel bağlamın parçası olarak, iklim değişikliğini azaltma, biyolojik çeşitlilik, oyun ve egzersiz alanları ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirme potansiyeline sahiptir. Yaşam alanlarımızın ve yaşam tarzlarımızın güzel, sürdürülebilir ve kapsayıcı olması için insan ve doğa arasındaki dengeli ilişki çok önemlidir.

IFLA Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı

Katerina Gkoltsiou


Okunma Sayısı 114
Fotoğraf Galerisi