TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Hukuk | Antalya-Burdur-Isparta Planlama Bolgesi 1/100.000 Olçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği’Ne Dava Açtık

GENEL MERKEZ
23.05.2022 (Son Güncelleme: 30.05.2022 09:52:54)

Kaş coğrafyasının korunması alanın tüm topoğrafyasını, coğrafi güzelliğini, doğal hayatı ve arkeolojik yapıları, tarımsal özelliğini bozacak bu kararların tekrar gündeme gelmemek üzere iptal edilmesi için takipte olacağımızı tüm üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası daha önce defalarca kez, Antalya`nın Kaş İlçesinde yapılmak istenen imar değişiklikleri, koruma kararının kaldırılması vb bölgenin özellikle doğal peyzajına zarar verecek projelere ve kararlara dava açmış takipçisi olmuştur. Açılan bu davaların tamamına yakını ise lehimize, kamuoyunun lehine sonuçlanmıştır. 

Şu anda yeniden T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı`nca 08.02.2022 tarihinde onaylanan "Antalya-Burdur-Isparta Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği"  15.02.2022 tarihinde askıya çıkarılmış olup, planın Kaş ilçesi ile ilgili değişikliklerin tamamının yürütmesinin durdurulması ve iptali için Odamız da davacı olmuştur.

Bölge coğrafyasının korunması alanın tüm topoğrafyasını, coğrafi güzelliğini, doğal hayatı ve arkeolojik yapıları, tarımsal özelliğini bozacak bu kararların tekrar gündeme gelmemek üzere iptal edilmesi için takipte olacağımızı tüm üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz. 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 81
Fotoğraf Galerisi