TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

13. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Odülleri Sahiplerini Buldu

GENEL MERKEZ
13.05.2022 (Son Güncelleme: 16.05.2022 16:47:32)

13. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri‘ne katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza emek ve katkıları için teşekkür eder, ödül kazanan tüm meslektaşlarımızı tebrik ederiz.

Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından her yıl 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü‘nde düzenlenen yarışma ile Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri verilmektedir.

Asli Seçici Kurul Üyeleri Engin AKTAŞ, Cem ATİK, Dr. Arş. Gör. Nihan Oya MEMLÜK ÇOBANOĞLU, Doç. Dr. Nurdan ERDOĞAN, Tülin MUNZUR, Prof. Dr. Lale ÖZGENEL, Prof. Dr. Savaş Zafer ŞAHİN ile Yedek Seçici Kurul Üyesi Dr. Yiğit ACAR`ın katıldığı değerlendirme toplantısı 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilerek, "Genel Kategori Proje", "Yerleşim Yeri Proje", "Kentsel Tasarım", "Analiz ve Planlama", "Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü", "Prof. Dr. Sadri ARAN Genç Peyzaj Mimarı Ödülü" dallarında gönderilen başvurular Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiş ve ödüller  belirlenmiştir. Değerlendirme toplantılarının Raportörlüğü Bilal Emre ARSLAN, Elif PERÇİN ve Hüseyin Burak SEVİM tarafından yapılmıştır.

Ayrıca 13. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kapsamında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 15. Dönem Yönetim Kurulu tarafından verilen  "İletişim Ödülü", "Mesleğe Katkı Ödülü" ve "Onur Ödülü" değerlendirmeleri de tamamlanarak bu ödülleri almaya hak kazanan ödül sahipleri belirlenmiştir. 

13. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri‘ne katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza emek ve katkıları için teşekkür eder, ödül kazanan tüm meslektaşlarımızı tebrik ederiz.

13. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri - 2022 Kolokyumu ileri bir tarihte gerçekleştirilecek olup duyurusu Oda iletişim kanallarımız üzerinden yapılacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu  

 

13. ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI ÖDÜLLERİ [2022] 

 

1.GENEL KATEGORİ PROJE ÖDÜLÜ

TEŞVİK ÖDÜLÜ: 15732 Rumuzlu " MECİDİYEKÖY MEYDAN DÜZENLEME PROJESİ"

Proje Ekibi: MEHMET CEMİL AKTAŞ (Peyzaj Mimarı), PINAR KESİM AKTAŞ (Mimar), ŞEYMA KAHRAMAN (Peyzaj Mimarı), RÜMEYSA KONUK (Peyzaj Mimarı), ECEM SEVİN(Peyzaj Mimarı), LOKMAN TURUNÇ (Peyzaj Mimarı)

 

Pafta 1 için tıklayınız. 

Pafta 2 için tıklayınız.

 

2.YERLEŞİM YERİ PROJE ÖDÜLÜ

Yerleşim Yeri Proje Ödülü‘ne başvuru yapılmamıştır.

 

3.KENTSEL TASARIM PROJE ÖDÜLÜ

ÖDÜL: 135861 Rumuzlu " ANTAKYA KÖPRÜBAŞI KENT MEYDANI VE YAKIN ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM PROJESİ"

Proje Ekibi: Cemil Hamdi Okumuş (Peyzaj Mimarı), Ezel Yağmur Çebi Okumuş (Peyzaj Mimarı /Y.Mimar), Paşa Kaya (Peyzaj Mimarı /Y.Mimar), Demet Yılmaz Yıldırım (Mimar), Ayşegül Özyavuz (Şehir Plancısı)

Yardımcıları: İsa Eren Akbıyık (Peyzaj Mimarı), Kenan Aydınoğlu (Peyzaj Mimarı), Burcu Balaban Yılmaz (Kentsel Tasarımcı ve Peyzaj Y.Mimarı), Naciye Kara (Kentsel Tasarımcı ve Peyzaj Y.Mimarı) Süleyman Aydoğmuş (Peyzaj Mimarı), Ebru Şahin Taşçı (Mimar), Emre Taşçı (Mimar), Ergün Aktaş (Mimar)

 

Pafta 1 için tıklayınız.

Pafta 2 için tıklayınız.

 

TEŞVİK ÖDÜLÜ: 279361 Rumuzlu " ANKARA/SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞÜKRAN VE ANMA MEKANI PROJESİ"

Proje Ekibi: Emrah YALÇINALP (Peyzaj Mimarı), Özhan ERTEKİN (Şehir Plancısı), Gülden Demet ORUÇ (Mimar), Buğra BOZKIR (Peyzaj Mimarı), Emre KUL (Peyzaj Mimarı), Mehmet RONAEL (Şehir Plancısı), Işık Sevinç KESKİN (Mimar), Gizem KEPENEK (Mimar)

 

Pafta 1 için tıklayınız.

Pafta 2 için tıklayınız.  

 

4.ANALİZ VE PLANLAMA ÖDÜLÜ

ÖDÜL: 126244 Rumuzlu "ROTAMALATYA: DESTİNASYONLAR VE TURİZM OLANAKLARINA YÖNELİK BÖLGESEL ROTA PLANLAMASI VE İNTERAKTİF TASARIMI"

Proje Ekibi: Sevgi GÖRMÜŞ CENGİZ (Öğretim Üyesi – Peyzaj Mimarı), Bülent YILMAZ (Öğretim Üyesi – Peyzaj Mimarı), Serhat CENGİZ (Öğretim Üyesi – Peyzaj Mimarı)

 

Pafta 1 için tıklayınız.   

Pafta 2 için tıklayınız. 

 

5.KAMU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN PEYZAJ TASARIMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR UYGULAMALAR VE PROJELER ÖDÜLÜ

ÖDÜL:361594 Rumuzlu "İZMİR TARIMI GELİŞTİRME MERKEZİ | SASALI BIOLAB"

Proje Ekibi: İzmir Büyükşehir Belediyesi

 

Pafta 1 için tıklayınız.  

Pafta 2 için tıklayınız. 

  

6.PROF. DR. SADRİ ARAN GENÇ PEYZAJ MİMARI ÖDÜLÜ 

ÖDÜL: Süveyda BAYRAKTAR ATAGÜR

 

7.İLETİŞİM ÖDÜLÜ

ÖDÜL: Ezgi GÖZEGER ÖZMEMİŞ "Fox TV Haber"

 Son bir yılda; doğal alanlar, iklim krizi, orman yangınları ve çevre sorunları konusunda hazırladığı haberler ile sunum yaptığı programlarda bu konuları özellikle irdelemesi ve kamuoyunun gündeminde tutması nedeniyle Sn. Ezgi GÖZEGER ÖZMEMİŞ`e 15. Dönem Yönetim Kurulu tarafından İletişim Ödülü verilmesine karar verilmiştir.

8.MESLEĞE KATKI ÖDÜLÜ 

ÖDÜL: Riccardo DISPERATI

Mesleğimizin süs bitkileri alanındaki çalışmalarıyla mesleğin gelişimine katkıda bulunan ve 30 Kasım 2018‘de aramızdan ayrılan Riccardo DISPERATI`ye 15. Dönem Yönetim Kurulu tarafından Mesleğe Katkı Ödülü verilmesine karar verilmiştir. 

9.ONUR ÖDÜLÜ

ÖDÜL: Prof. Dr. Hayran ÇELEM

 Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanlığı da yapmış hocamız Sn. Prof. Dr. Hayran ÇELEM`in, peyzaj mimarlığı eğitimine ve Odamıza uzun yıllar hizmet vererek mesleğimizin bugünlere gelmesinde önemli katkılar sunmasından dolayı 15. Dönem Yönetim Kurulu tarafından Onur Ödülü verilmesine karar verilmiştir.

 

Seçici Kurul Raporu için tıklayınız. 

Okunma Sayısı 604
Fotoğraf Galerisi