TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Koru Istanbul Projesi Bilgilendirme Toplantımızı Gerçekleştirdik

İSTANBUL
19.11.2021 (Son Güncelleme: 23.11.2021 09:57:50)

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak; T.C. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan “Koru İstanbul Projesi” hakkında 19 Kasım 2021 tarihinde bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik.

İBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Şehir Planlama Şube Müdürlüğü`nden Müdür Yardımcısı Sn. Sema REYHAN, Sn. Güldeniz TATLICAN, Sn. Ayşe YIKICI ile Şube Başkanımız Sn. M. Buğra YERLİYURT, Şube Yazmanımız Sn. Faruk DIĞIŞ ve Şube teknik personelimiz Sn. Cansu KABADAYI katılım sağlamışlardır. 

İlgili toplantımızda; İstanbul`un geleceği açısından büyük önem arz edecek olan projenin amacı, projenin süreçleri ve bu süreçte nasıl bir yol izleneceği hususunda bilgi alındı. 

İstanbul`un kuzey ormanlarının ve doğal yaşamının korunması, kaybedilen alanların geri kazanımlarının sağlanması, kırsal alanların sürdürülebilir bir şekilde yönetilebilmesi açısından karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak; projenin tüm aşamalarında mesleki destek ve katkılarımızı sunmaktan mutluluk duyacağımız belirtildi. 


Okunma Sayısı 7
Fotoğraf Galerisi