TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Yarışma | Pmogenç Tasarım Ve Uygulama Yarışması 2021 Tamamlandı

GENEL MERKEZ
14.09.2021 (Son Güncelleme: 11.10.2021 12:12:06)

Odamızın destekleyen kuruluş olduğu PSB ANATOLIA 2021 FUARI etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmamıza, toplam 12 üniversiteden 71 öğrenci üyemizin katılımı gerçekleşmiştir. PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmamız 7 Eylül 2021 tarihinde başlayarak 10 Eylül 2021 saat 14.00’te jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir.

 Bilindiği üzere TMMOB Peyzaj Mimarları Odası`nın en öncelikli faaliyet alanlarının başında eğitim ve öğrencilere yapılan faaliyetler gelmektedir. Doğru bir yönlendirme ve tecrübe kazanacakları ortam yaratarak geleceğin meslektaşlarına yol göstermek Odamızın temel politikalarından olduğu gibi 14. Dönem Çalışma Programının da ana bileşenlerinden birisidir.

Odamız bu güne kadar 12 tane PMOGenç Yaz Kampı düzenlemiş, böylelikle kampa katılan öğrenci üyelere hem birlikte iş üretme becerisi hem de farklı ekollerden akademisyenlerle çalışma şansı sağlanmıştır. Ancak ne yazık ki tüm dünyayı olumsuz etkileyen Kovid-19 Pandemisi nedeni ile 2019 senesinden bu yana yaz kampımız düzenlenememektedir. Uzunca aradan sonra öğrencilerimize yönelik yüz yüze yapılabilen ilk etkinlik olan, 7-10 Eylül 2021 tarihleri arasında Sapanca/SAKARYA`da gerçekleştirilen PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması olmuştur. 

Odamızın destekleyen kuruluş olduğu PSB ANATOLIA 2021 FUARI etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmamıza, toplam 12 üniversiteden (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Adnan Menderes Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi) 71 öğrenci üyemizin katılımı gerçekleşmiştir. PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmamız 7 Eylül 2021 tarihinde başlayarak 10 Eylül 2021 saat 14.00`te jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir.

7 Eylül 2021 tarihinden bu yana yoğun bir çabayla devam ederek tamamlanan PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir. Ülke çapında 12 üniversiteden katılan Odamız Öğrenci Üye Komisyonu PMOGenç üyelerimizin tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği projelerin değerlendirme jürisinde Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkanı Barış IŞIK, Antalya Şube 2. Başkanı Reyhan ERDOĞAN, Gaziantep İl Temsilcisi Sait Ersin ÖZBADEM, Doç. Dr. Emrah YALÇINALP, Veral AĞIL ve Remzi ADIYAMAN yer almıştır.

Yarışmamızın Ödül Töreni; Yönetim Kurulu Başkanımız Yasin OTUZOĞLU ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nın açılış konuşmalarıyla başlayan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gala Yemeğinde gerçekleştirilmiştir. Törende sponsor firmamız Hunter`a ve PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasının Jüri Üyelerine değerli katkıları için teşekkür belgeleri verilmiştir. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkan Barış IŞIK ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nin, PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasına katılan tüm PMOGenç üyelerimize katılım belgelerini ve dereceye giren ekiplere ödüllerini takdim etmelerinin ardından ödül töreni sona ermiştir.

PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması 2021 de ödül alan ekipler;

Birincilik Ödülü* Pamukkale Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Rümeysa Işık

Ezgi Nur Şimşek

Meryem Gümüş

Emin Umut Tanrıverdi

Ahmet Asım Kadah

Hüseyin Tüccar

* 6.000 TL, Her ekip üyesine 1.000 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

İkincilik Ödülü* Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Bilge Al

Gizem Atış

Furkan Erdemir

Maide Esra Turan

Fatma Ateşel

İlkay Duyar

* 4.500 TL, Her ekip üyesine 750 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Üçüncülük Ödülü* Bursa Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

İrem Nur Gürbüz

Aleyna Hastürk

Zehra Işıkoğlu

Başak Kavrazlı

Sercan Irgın

Ayberk Sevinç

* 3.000 TL, Her ekip üyesine 500 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Meslektaş adaylarımızın tasarladıklarını uygulayabileceği bir fırsat olan PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması`na katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu süreçte bizimle iletişimde olan Peyzaj Mimarlığı Bölümlerimize, Fuarın Gerçekleşmesini sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesine, organizasyonun başından sonuna kadar Odamız ve düzenlediğimiz yarışmamızla yakından ilgilenen Karma Fuarcılık ve Ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

14. Dönem Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı 196
Fotoğraf Galerisi