TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Etkinlik | Psb Anatolıa 2021 Fuarı Odamız 10 Eylül Etkinlikleri Başarıyla Tamamlanmıştır

GENEL MERKEZ
11.09.2021 (Son Güncelleme: 11.10.2021 12:11:47)

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası`nın destekleyen kuruluş olduğu ve fuar boyunca devam eden etkinliklerimizin yer aldığı 8-11 Eylül 2021 tarihleri arasında Sakarya/Sapanca`da gerçekleştirilen PSB ANATOLIA 2021 Fuarı’nda Odamız 10 Eylül 2021 tarihli etkinlikleri başarı ile tamamlanmıştır.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası`nın destekleyen kuruluş olduğu ve fuar boyunca devam eden etkinliklerimizin yer aldığı 8-11 Eylül 2021 tarihleri arasında Sakarya/Sapanca`da gerçekleştirilen PSB ANATOLIA 2021 Fuarı`nda Odamız 10 Eylül 2021 tarihli etkinlikleri başarı ile tamamlanmıştır. 

Odamızın düzenlediği ve Yönetim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Funda BAŞ BÜTÜNER`in moderatör olduğu "Peyzaj Mimarlığı Mesleğinin İklim Değişikliğine Karşı Kısa ve Orta Vadede Çözüm Önerileri" panelimiz; Yönetim Kurulu Başkanımız Yasin OTUZOĞLU, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay SEÇKİN, Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Proje Şube Müdürlüğü Tasarım Şefi Şeniz İŞCAN ATEŞ ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah YALÇINALP`in katılımıyla 10 Eylül 2021 tarihinde 10.30-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir.

7 Eylül 2021 tarihinden bu yana yoğun bir çabayla devam ederek tamamlanan PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasının jüri değerlendirilmesi ise aynı gün saat 14.00`te gerçekleştirilmiştir. Ülke çapında 12 üniversiteden katılan Odamız Öğrenci Üye Komisyonunu PMOGenç üyelerimizin tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği projelerin değerlendirme jürisinde Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkanı Barış IŞIK, Antalya Şube 2. Başkanı Reyhan ERDOĞAN, Gaziantep İl Temsilcisi Sait Ersin ÖZBADEM, Doç. Dr. Emrah YALÇINALP, Veral AĞIL, Remzi ADIYAMAN yer almıştır. 

Jüri değerlendirmesinin ardından tüm meslektaşlarımız ile fuar katılımcılarına açık olan ve saat 15.00`te başlayan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Resepsiyonu yoğun bir katılımla gerçekleştirilmiştir. 

Odamızın resepsiyonun ardından saat 19.30`da Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gala Yemeği,  Yönetim Kurulu Başkanımız Yasin OTUZOĞLU ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nın açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Açılış konuşmalarının ardından Sayın Yasin OTUZOĞLU ve Sayın Ekrem YÜCE kurumları adına birbirlerine teşekkür plaketleri takdim etmiştir. Daha sonra sponsor firmamız Hunter`a ve PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasının Jüri Üyelerine değerli katkıları için teşekkür belgeleri verilmiştir. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkan Barış IŞIK ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE`nin, PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışmasına katılan tüm PMOGenç üyelerimize katılım belgelerini ve  dereceye giren ekiplere ödüllerini takdim etmelerinin ardından ödül töreni sona ermiştir.

 

PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması 2021 de ödül alan ekipler;

 

Birincilik Ödülü* Pamukkale Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Rümeysa Işık

Ezgi Nur Şimşek

Meryem Gümüş

Emin Umut Tanrıverdi

Ahmet Asım Kadah

Hüseyin Tüccar

* 6.000 TL, Her ekip üyesine 1.000 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

 

İkincilik Ödülü* Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Bilge Al

Gizem Atış

Furkan Erdemir

Maide Esra Turan

Fatma Ateşel

İlkay Duyar

* 4.500 TL, Her ekip üyesine 750 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

 

Üçüncülük Ödülü* Bursa Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

İrem Nur Gürbüz

Aleyna Hastürk

Zehra Işıkoğlu

Başak Kavrazlı

Sercan Irgın

Ayberk Sevinç

* 3.000 TL, Her ekip üyesine 500 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

 

10 Eylül tarihinde gerçekleştirdiğimiz yoğun etkinlik programımıza katılan tüm meslektaslarımıza ve sektör paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

14. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 127
Fotoğraf Galerisi