TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Ziyaret | Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Makamında Ziyaret Edildi.

BURSA
08.07.2021 (Son Güncelleme: 14.07.2021 11:12:04)

 

Ruhsat proje içinde peyzaj projeleri istemeye başlayan Orhangazi Belediye Başkanlığı`na TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubeden teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.


Ziyarette Başkan Bekir Aydın ve İmar Komisyonu Başkanı Şaban Bayram ile birlikte, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Necla Yörüklü, Büro Tescil Belgeli Üye Meral Oruç Tokuç, Serap Öztürk ve peyzaj mimarlığı stajyer öğrencilerden Çağla Korkmaz hazır bulundu. 


Görüşmede, kentlerin peyzaj projeleri yaptırımıyla yaşam alanlarındaki değişim ve peyzaj hizmetlerinin belediyecilik çalışmalarındaki önemi üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Projelerin denetiminde ve Orhangazi belediyesi için ihtiyaç olan peyzaj proje çalışmalarında birlikte dayanışma ile çalışmak isteklerini belirten PMO Bursa Şube Başkanı Necla Yörüklü, " Unutulmaz başkanlar peyzaj çalışmalarıyla anılanlardır, tarih bunu örnekleyeceğimiz birçok kanıtla doludur, dünyada da böyle olmuştur. Bu nedenle halkın ortak dinlenme, rahatlama ve nefes alanları olan peyzaj alanlarının önemli olduğunu ve sizlerin toplum yararına yapılacak her çalışmada birlikte çalışmaya açık olduğumuzu belirtmek isteriz" dedi.


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, böyle bir çalışmanın ve desteğin kendileri için gerekli ve önemli olduğunu belirtti. 


PMO Bursa Şube Başkanı Necla Yörüklü "Geleceğin yaşanabilir sağlıklı kentleri için hep birlikte meslektaşlarımızla kentlerimize ve yaşam alanlarına sahip çıkıyoruz, adım adım olsun, sonucundan baktığınızda yeşil bir kentin hayalini kurmaktan hiç vazgeçmeyelim" sözlerini ekledi.

Görüşme sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve gelecek güzel çalışmalar için iyi dileklerle vedalaşıldı.


Okunma Sayısı 6
Fotoğraf Galerisi