TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Eğitim | Erişilebilirlik Semineri Gerçekleştirildi

GENEL MERKEZ
08.05.2021 (Son Güncelleme: 08.05.2021 15:39:02)

Odamız ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde Erişilebilirlik Eğitim Semineri 30 Nisan 2021 Cuma günü çevrim içi olarak düzenlendi.

 Kamusal alanların planlanıp tasarlanmasında en etkin meslek disiplinlerinden birisi olan peyzaj mimarlığı mesleğinde; tüm kullanıcıların kamusal alanlardan eşit ölçüde faydalanabilmesi ve fırsat eşitliği açısından erişilebilirliğin başlıca tasarım ilkesi olarak benimsenmesi konusunda, Odamız ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde Erişilebilirlik Eğitim Semineri 30 Nisan 2021 Cuma günü çevrim içi olarak düzenlendi.

Seminerin açılış konuşması, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Erişilebilirlik Dairesi Başkanı Dr. Deniz ÇAĞLAYAN GÜMÜŞ tarafından yapıldı.

Seminerde, Erişilebilirlik Dairesi Başkanı Dr. Deniz ÇAĞLAYAN GÜMÜŞ "Erişilebilirliğin Önemi", İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Hüseyin KARADAĞ "Erişilebilirlik Mevzuatı", Peyzaj Yüksek Mimarı Gamze FEYZİOĞLU "Farklı Gruplarda Yer Alan Engellilerin Yapılı Çevredeki Gereksinimleri ve Yapılması Gerekenler", Peyzaj Mimarı Ayşegül BADUR "Erişilebilirlik Açık Alan Düzenlemeleri ve Çocuk Rehberi", "Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Formlarının Mevcut Durum Tespitinde Kullanılması", Şehir Plancısı Tuba SAYAN "Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi İşaretleri Uygulama Esasları", "Uygulama Proje Örnekleri" başlıklarında sunumları gerçekleştirildi.

Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.


TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

14. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 26
Fotoğraf Galerisi