TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Kamuoyu Bilgilendirmesi

GENEL MERKEZ
13.01.2021 (Son Güncelleme: 13.01.2021 14:25:11)

Konu ile ilgili 11.01.2021 tarihinde hukuk müşavirimiz ve yönetim kurulumuzun olağanüstü toplanarak dün ilk değerlendirmemiz yapılmıştır. Bu değerlendirme sonrasında 12.01.2021 tarihinde hukuk müşavirimiz, şube yürütme kurulu üyelerimiz ve temsilciliklerimiz ile yapılan toplantı gerçekleştirilmiş ve Odamızın izleyeceği yol haritası belirlenmiştir.

 Bilindiği üzere T.C. HAZİNE ve MALİYE BAKANLIĞI Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü`nün 09.01.2021 tarihinde yayınladığı genelge ile kamuda sözleşmeli çalışan meslektaşlarımızın tavan ücreti ve statüsü düşürülerek tekniker ile eşdeğer duruma getirilmiştir. Konu ile ilgili 11.01.2021 tarihinde hukuk müşavirimiz ve yönetim kurulumuzun olağanüstü toplanarak dün ilk değerlendirmemiz yapılmıştır.  Bu değerlendirme sonrasında 12.01.2021 tarihinde hukuk müşavirimiz, şube yürütme kurulu üyelerimiz ve temsilciliklerimiz ile yapılan toplantı gerçekleştirilmiş ve Odamızın izleyeceği yol haritası belirlenmiştir.

1. İlgili karar verici mercilere Odamızın randevu talepleri iletilmiştir. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için öncelikle acil bir görüşme yapmak üzere randevu talebinde bulunulmuştur.

2. Yönetim Kurulumuz, şube yönetim kurullarımız, temsilciliklerimiz ve üyelerimiz ile birlikte temasta olunan tüm milletvekilleri, bürokratar, birlikler ve belediye başkanlarına konunun öneminin aktarılması devam etmektedir. 

3. Yapılacak görüşmelerden olumsuz bir sonuç çıkmasına karşı hukuk müşavirliğimiz bireysel ve kurumsal tüm hukuki mücadelemiz için gerekli olan tüm çalışma ve hazırlıklarını tamamlamıştır.

4. Konuyu değerlendirmek üzere tüm peyzaj mimarlığı bölüm başkanları bugün acil bir toplantıya davet edilmiştir. 

5. Konunun önemine dikkat çekmek üzere ulusal basında konunun yer alması için basın metni bugün dağıtılacaktır.

6. Üst çatımız olan TMMOB Yönetim Kurulu`nun odamıza bu konudaki desteği tamdır ve ortak açıklama dahil yapılabilecekler konusunda değerlendirmeler yapılmaktadır.

Meslektaşlarımıza yönelik yapılan bu haksız uygulama karşısında atılacak adımları üyelerimizle birlikte, örgütlü bir şekilde ve şeffaf bir şekilde yürüteceğimizi kamuoyununun bilgisine saygıyla duyururuz.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

14. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 615
Fotoğraf Galerisi