TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Sürdürülebilir Peyzaj Alanları Için Yenilikçi Çozümler Ve Projelendirme Teknikleri Meslekiçi Eğitimi Adana Da Yapıldı

ADANA
16.05.2016 (Son Güncelleme: 17.05.2016 11:25:03)

10 Mayıs 2016 Salı günü Adana Sheraton Otelinde “Sürdürülebilir Peyzaj Alanları İçin Yenilikçi Çözümler ve Projelendirme Teknikleri” Meslekiçi Eğitimi yapıldı.

 

21 Mart 2006 tarih ve 26115 sayılı Resmi Gazete‘de onaylanarak yürürlüğe giren Serbest Peyzaj Mimarlık Müşavirlik (SMM) Hizmetleri Uygulama, Mesleki Denetim, Büroların Tescili ve Asgari Ücret Yönetmeliği‘nin Üçüncü Bölümündeki "Serbest Peyzaj Mimarlığı Hizmetleri Verilmesi, Tescil ve Belgelendirme Koşulları"nın tanımlandığı Madde 8 / a / 7; b / 9, Madde 9 / b / 9, Madde 10 / a / 9, b / 8; Madde 11 / h, Madde 13 / ç gereği Meslek İçi Eğitim zorunlu hale gelmiştir.

 

Bu nedenle 10 Mayıs 2016 Salı günü Adana Sheraton Otelinde "Sürdürülebilir Peyzaj Alanları İçin Yenilikçi Çözümler ve Projelendirme Teknikleri" Meslekiçi Eğitimi yapıldı.

 

Sn. Mustafa Özgür TUNÇ, Sn Hasan ÖZDEMİR ve Sn. Gökçe Çağla ÖZARPAT`ın Eğitmenliğinde; Dünya`da ki mevcut su kaynaklarının durumu, kaynakların gelecek nesiller için sürdürülebilir şekilde kullanımı ve konu hakkında ilgili öngörüler sunuldu. Sulamanın temel yapıtaşları, projelendirmeleri ile ilgili temel bilgilendirme, proje kriterleri ve ilgili hesaplamalar, ayrıca gelecekte sulama sektöründeki beklentilere kadar birçok konu hakkında bilgi verildi.

Okunma Sayısı 217
Fotoğraf Galerisi