TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Maltepe Bolge Parkı Fikir Proje Yarışması Sonuçlandı

GENEL MERKEZ
13.03.2007 (Son Güncelleme: 14.03.2007 16:28:25)

MALTEPE BÖLGE PARKI FİKİR PROJESİ YARIŞMASI

Proje yönetimi İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Daire Başkanlığı, Projeler Müdürlüğü tarafından 15.12.2006 tarihinde ilanı yapılan yarışma, 12.03.2007 tarihinde sonuçlandı. Toplam 84 adet şartname alınmış, 32 proje teslim edilmiştir. Bu projelerden 31 tanesi değerlendirmeye alınmıştır. Yarışmanın kolokyumu 15.03.2007 günü saat 14:00‘te Meşrutiyet Caddesi No:88 Eski Tüyap Fuar Merkezi Binası, Tepebaşı adresindeki İ.M.P. konferans salonunda yapılacaktır. Yarışma projeleri, 12.03.2007 - 12.04.2007 tarihleri arasında İ.M.P. salonlarında sergilenecektir.

Yarışmada ödül ve mansiyon kazananlar:

 

ÖDÜLLER

1.ÖDÜL - 100.000-YTL

Ekipbaşı: Oktan NALBANTOĞLU                 Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Mehmet Ufuk ERTEM                                  Mimar- ODTÜ

Halis SAYGI                                              Kentsel Tasarımcı ve Peyzaj Mimarı- Bilkent Üniversitesi

Tuğba AKYOL                                             Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Ahmet Özer KARAASLAN-                            Mimar- YTÜ

Talha KÖS                                                 Kentsel Tasarımcı ve Peyzaj Mimarı- Bilkent Üni.

Danışman:

Ali ERGİN

Yardımcılar:

Abdullah AKAGÜNDÜZ

Metehan KOYAŞ

İzzet YARDIMCI

 

2.ÖDÜL -75.000-YTL

Ekipbaşı: Feride Pınar ARABACIOĞLU                        Y.Mimar- MSÜ

Tolga SAYIN                                                              Y.Mimar- MSÜ

Burçin CEM ARABACIOĞLU                                         Y.Mimar- MSÜ

Begüm SAYIN                                                            Mimar  MSÜ

 

3.ÖDÜL - 50.000-YTL

Ekipbaşı: Sunay ERDEM                                                 Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Ekip Üyeleri:

Günay ERDEM                                                                 Y.Mimar- Gazi Üniversitesi

Mehmet Nazım ÖZER                                                       Şehir Plancısı- Gazi Üniversitesi

Yardımcılar:

Nihat EYCE- Öğrenci                                                         Gazi Üniversitesi

Meltem KAYMAKOĞLU                                                        Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Gözde TÖREYEN-                                                              Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Pınar ÖZYILMAZ                                                                Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Adnan AYTUĞLU                                                                Öğrenci- Anadolu Üniversitesi Mimarlık   Fakültesi

Aydagül İPEK                                                                    Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Danışmanlar:

Serpil ÖZTEKİN ERDEM                                                     Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Doğukan ABACI                                                               Peyzaj Mimarı- İ.Ü.

  

  

MANSİYONLAR

1. MANSİYON -

Ekipbaşı: Cem İLHAN                                                      Mimar- İTÜ

Yardımcıları:

Şefika GÜNER                                                                  Mimar

Ayşegül AKGÜL                                                                Y.Mimar

Danışmanlar:

Emel AKDERE                                                                  Peyzaj Mimarı

Derya AKDERE                                                                Jeodezi Fotogrametri Mühendisi

2. MANSİYON-

Ekipbaşı: Hakan ALDOĞAN                                              Mimar- İTÜ

Remy Turquin

Manal Rachdi

Gregoire Bassinet

Tanguy Vermet

Carolina Oliveira

Bilge Ar

Mathilde Cohen

Marie Danet

 

3.MANSİYON -

Ekipbaşı: Selami DEMİRALP                                          Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

Burak ÖZDÖVER-Mimar                                                 ODTÜ

Yardımcılar:

Burcu ERTAN                                                                 Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi

                                                                                    Ziraat Fakültesi

Nihal ÖZYAŞAR                                                               Öğrenci- Ankara Üniversitesi Ziraat

                                                                                     Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

4. MANSİYON-

Ekipbaşı: Mert KAYASÜ                                                  Y.Mimar- ODTÜ

İlker Ali İLİŞ                                                                   Y.Mimar ODTÜ

Yıldıray YILDIZHAN                                                         Mimar- ODTÜ

Yardımcılar:

Kemal SAVAŞ                                                                 Y.Mimar

Zeynep KUTLU                                                                 Mimar

 

5. MANSİYON -

Ekipbaşı: Mehmet KARACA                                               Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi Ziraat  Fakültesi

Elif BOYACI                                                                        Peyzaj Mimarı- Ankara Üniversitesi Ziraat  Fakültesi

Fulya SINACI                                                                     Şehir Plancısı- Gazi Üniversitesi

Yardımcı Ekip:

Nejat SEMERCİ                                                                  Grafik Tasarımcısı-

Keykubat ARAS                                                                  Peyzaj Mimarı-

H.H.Mirac GÜL                                                                    Çevre Mühendisliği Öğrencisi

Esra ÖZTÜRK                                                                     Sinema Televizyon Bölümü Öğrencisi

 

 

SATIN ALINAN PROJELER

 

1. SATIN ALMA

Ekipbaşı:              Korhan TORCU                                  Y. Mim.  İTÜ

Ali AKARSU                                                                    Y. Mim.  İTÜ

Yardımcı Ekip:

Begüm ALYEMİŞ                                                            Mim.  İTÜ                                                           

 

2. SATIN ALMA

Ekipbaşı:              Doç.Dr. Ayhan USTA                         Y. Mim. K.T.Ü.                    

Prof. Dr. Gülay USTA                                                     Y. Mim. K.T.Ü.

Ali Kemal ŞEREMET                                                        Mim. K.T.Ü.

Danışmanlar :

Engin AKTAŞ                                                                 Peyz. Y. Mim. K.T.Ü.

Adem ALTINTAŞ                                                            Şeh. Plancısı İ.T.Ü.

Yardımcılar:

Sıddık GÜVENDE                                                            K.T.Ü. Mim. Böl. Öğrenci

Abdullah ÇIKRIKÇI                                                        K.T.Ü. Mim. Böl. Öğrenci

N. Atakan PALAŞOĞLU                                                   K.T.Ü. Mim. Böl. Öğrenci

Kadir UYANIK                                                                K.T.Ü. Mim. Böl. Öğrenci

 

3. SATIN ALMA

Ekipbaşı: Hasan Ömer KORMAN                                    Mim. İDMMA

M. Buğra YERLİYURT                                                      Peyz. Mim. İTÜ

Mert ZAMAN                                                                 Şeh. Pln. Y.T.Ü.

Bora YERLİYURT                                                            Y.Mim. Y.T.Ü.

Kunter MANİSA                                                             Y.Mim. Y.T.Ü.

Sinan ŞENİL                                                                  Mim. İDMMA

Muhammed Eyüp ODACI                                                Mim. Y.T.Ü.

Danışmanlar :

Yard. Doç.Dr. Ali KILIÇ                                                   Y.Mim. Y.Ü.

Hasan UZBEK                                                                 Y. Mim. GRAZ TEK. ÜNİ.MİM. FAK.

Yardımcı:

Özancan ÖZÜBAL                                                                           

 

4. SATIN ALMA

Ekipbaşı:

Elçin KARA                                                                     Y. Mim. İ.T.Ü

Ebru ERBAŞ GÜRLER                                                       Y. Mim. İ.T.Ü

Nurbin PEKER KAHVECİOĞLU                                           Y. Mim. İ.T.Ü

Hüseyin KAHVECİOĞLU                                                   Mim. İ.T.Ü

Yardımcılar:

İsmet GÜNGÖRE                                                              Mim. İ.T.Ü

Murat ÇETİN                                                                   Mim. İ.T.Ü

Arda Oral KOÇAK                                                            Mim. İ.T.Ü

 

5. SATIN ALMA

Sevince BAYRAK                                                             Mim. İ.T.Ü

Oral GÖKTAŞ                                                                  Mim. İ.T.Ü

 

Okunma Sayısı 6187