TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

14 Şubat Ankara Buluşmasına Yonelik Oğrenci Üyelerimize

GENEL MERKEZ
06.02.2015 (Son Güncelleme: 06.02.2015 11:22:36)

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 14 Şubat Ankara buluşması üzerine öğrenci üyelere yönelik olarak 5 Şubat 2015 tarihinde bir mesaj yayımladı.

 


14 ŞUBAT ANKARA BULUŞMASINA YÖNELİK ÖĞRENCİ ÜYELERİMİZE

 

Sevgili öğrenci arkadaşlarım,

 

Biliyorsunuz, AKP TMMOB Yasası değişikliğini yine gündeme getirdi. Bu yasa değişikliği bu ülkenin mühendislerinin, mimarlarının, şehir plancılarının talebi değildir.

 

AKP`nin niyeti belli: Bir türlü arka bahçesi yapamadığı, diz çöktürtemediği, biat ettiremediği, "padişahım çok yaşa" dedirtemediği TMMOB`yi; yasa değişikliği ile bölüp parçalamak istiyor. AKP`nin derdi, kendi rant politikalarının önünde en büyük engel olarak gördüğü TMMOB`nin sesini kısmak, etkisizleştirmek.

 

TMMOB, AKP`nin bu nafile çabalarına karşı sözünü söylemek için randevuyu 14 Şubat`a Ankara`ya verdi. 9 Şubat`ta Türkiye`nin her yerinden Ankara`ya yürüyüşümüzü başlatıyoruz.

 

14 Şubat`ta Ankara`da bu ülkenin mühendislerini, mimarlarını, şehir plancılarını temsil eden TMMOB, Oda, Şube, Temsilcilik Yönetim Kurulu üyeleri, TMMOB Yüksek Onur, Oda Onur Kurulu üyeleri, TMMOB ve Oda Denetleme Kurulu üyeleri ile TMMOB ve bağlı Odalarımızın Delegeleri, TMMOB ve Oda çalışanı arkadaşlarım hep birlikte AKP`ye karşı sözümüzü topluca söyleyeceğiz.

 

Biz biliyoruz: 9 Şubat`ta başlayan yürüyüşümüzde, yürüyüş kollarımızda ve 14 Şubat Ankara buluşmasında örgütümüzün geleceği olan sizler de bizimle birlikte olacaksınız.

 

Sevgili öğrenci arkadaşlarım,

 

Bu örgütün geleceği olan, mezun olduğunuzda bu örgütün asli unsuru olacak olan sizler; eminiz ki; AKP`nin bu çabalarının ne kadar boş olduğunu, TMMOB`nin geleceğine ancak sizin karar vereceğinizi 14 Şubat`ta Ankara`da bizimle birlikte söyleyeceksiniz.

 

Siz gençsiniz. Örgütümüzün geleceği için ne söyleyeceğinizi, ne söylenmesi gerektiğini herkesten iyi bilirsiniz.

 

Haydi, yürüyüş kollarına! Haydi, 14 Şubat`ta Ankara`ya! Haydi, TMMOB`yi savunmaya!

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı 238
Fotoğraf Galerisi