TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Odamızdan Üyelerimize Hukuki Destek

GENEL MERKEZ
01.03.2011 (Son Güncelleme: 26.03.2020 21:31:48)

Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları problemler meslek örgütümüzün de problemleridir. Odamıza gelen başvurularda, yüzlerce meslektaşımızın çalıştırıldıkları iş yerlerinde düşük ücret aldıkları, haksız yere işten çıkarıldıkları ya da sigortasız çalıştırıldıkları gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır. Odamız, meslektaşlarımızın bireysel mücadelelerinde de yanlarında olacaktır.

ODAMIZDAN ÜYELERİMİZE HUKUKİ DESTEK

Oda Yönetim Kurulumuz, meslektaşlarımıza hukuki destek vermek için bir dizi çalışma yürütmektedir. Oda Yönetim Kurulumuz, meslektaşlarımıza hukuki destek vermek için bir dizi çalışma yürütmektedir. Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları problemler meslek örgütümüzün de problemleridir. Odamıza gelen başvurularda, yüzlerce meslektaşımızın çalıştırıldıkları iş yerlerinde düşük ücret aldıkları, haksız yere içten çıkarıldıkları ya da sigortasız çalıştırıldıkları gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır. Odamız, meslektaşlarımızın bireysel mücadelelerinde de yanlarında olacaktır.

 

Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları problemler meslek örgütümüzün de problemleridir. Odamıza gelen başvurularda, yüzlerce meslektaşımızın çalıştırıldıkları iş yerlerinde düşük ücret aldıkları, haksız yere içten çıkarıldıkları ya da sigortasız çalıştırıldıkları gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır. Odamız, meslektaşlarımızın bireysel mücadelelerinde de yanlarında olacaktır.

 

Bu kapsamda her Cuma günü saat 12:00 ile 14:00 saatleri arasında genel merkezimizde ücretsiz hukuk müşavirliği desteği verilecektir. (Telefonla randevu almanız gerekmektedir)

 

Aşağıdaki başlıklar ile ilgili hukuki destek almak isteyen meslektaşlarımızın, Hukuki Destek Talep Formu‘nu doldurduktan sonra formu odamızın hukuk@peyzajmimoda.org.tr  adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. Karşılıklı görüşme talep eden üyelerimize Genel Merkezimizce Cuma günleri ile kısıtlı olmak kaydı ile randevu verilecektir. Böylece meslektaşımız kendisine verilen saatte Oda Genel Merkezimize gelerek hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar  ile yüz yüze görüşerek ücretsiz destek alabileceklerdir.

Odamız tarafından gerçekleştirilecek olan 11. Dönem hukuk desteği  05.09.2019 tarihinden  itibaren başlayacak  olup, 05.08.2020 tarihine kadar devam edecektir.

•·         İş akitleri ve işyeri personel yönetmeliğin hazırlanması, mevcut olanların gözden geçirilip, gerektiğinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde revize edilmesi,

 

•·         İş davalarının açılmasının hukuki şartları konusunda bilgi verilmesi,

 

•·         Haksız fesih sonucu işe iade davası açılması,

 

•·         Fazla mesai davası,

 

•·         Kıdem tazminatı davası,

 

•·         İhbar tazminatı davası,

 

•·         Yıllık izin ücreti v.s her türlü işçi alacağı davası,

 

•·         İş kazası ve meslek hastalıklarından doğan maddi ve manevi tazminat davaları,

 

•·         Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SGK ile ilgili konularda hukuki ihtilafların çözüm yollarının saptanması.

 

•·         Çeşitli tip sözleşmelerin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verilmesi,

 

•·         Ortaklık sözleşmesi,

 

•·         Hizmet sözleşmesi,

 

•·         İş sözleşmeleri,

 

•·         Çek ve senet tanziminde uyulması gereken kurallar,

 

•·         Kamu Kurum ve Kuruluşları, noter ve adli makamlar nezdinde her türlü resmi yazı, müzekkere ve ihtarnameler hakkında gerekli cevabi yazıların hazırlanması hususunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verilmesi.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, peyzaj mimarlarının daha iyi şartlarda çalışması ve haklarını korumaları konusunda destek vermeye devam edecektir.

Gücünü üyesinden ve bilimden alan Odamız, meslek ve meslektaş sorunlarının, ülkemizin ve halkımızın sorunlarından ayrılmayacağı bilinci ile kamu hiyerarjisi içinde yer edinme ve örgüt etkinliklerini buna bağlama anlayışlarının yerine, örgütün etkinliklerini kendi iç dinamikleri ve kendi kararları ile belirleyen çalışma anlayışı içinde sürdürmeye inançlı ve kararlıyız.

 

Hukuki destek talep formu için tıklayınız. 

 

Okunma Sayısı 8921