TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Yarışma | 3. Pmogenç Tasarım Ve Uygulama Yarışması Tamamlandı

GENEL MERKEZ
15.09.2023 (Son Güncelleme: 15.09.2023 17:19:14)

Odamız tarafından tasarımla uygulamayı birleştirmek amacıyla PSB Anatolia 2023 Fuarı iş birliğinde bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması, 5-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Sapanca/SAKARYA`da gerçekleştirilmiştir.

 Odamız tarafından tasarımla uygulamayı birleştirmek amacıyla PSB Anatolia 2023 Fuarı iş birliğinde bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması, 5-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Sapanca/SAKARYA`da gerçekleştirilmiştir. 

Bilindiği üzere dünyamızın kendine yetebileceği kaynakların vaktinden önce tüketilmesi ve sonraki yıllardan kullanmaya başlamasıyla her sene Dünya Limit Aşım Günü çok daha erkene çekilmektedir. Bu da sürdürülebilir bir yaşamın önündeki en büyük engeldir. Dolayısıyla tüm kaynaklarımız sorumlu kullanılmalı, dönüştürmeli ya da tekrar kullanmalıdır.

Bu sebeple bu yılki Tasarım ve Uygulama Öğrenci Yarışmamızın teması Peyzaj Mimarlığında ileri/geri dönüşüm olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda her bir ekibe ve eşit miktarda malzeme sağlanmış, tasarım ve pratiğin yanında çağımızın dönüşen peyzaj anlayışının kavranması hedeflenmiştir.

Odamızın destekleyen kuruluş olarak yer aldığı PSB Anatolia 2023 Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmamıza, toplam 20 üniversiteden (Amasya Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi) 120 öğrenci üyemiz katılmıştır. 3. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışmamız 5 Eylül 2023 tarihinde başlayarak 8 Eylül 2023 tarihinde saat 14.00`te jüri değerlendirmesi ile sona ermiştir.

Odamız Öğrenci Üye Komisyonu PMOGenç üyelerimizden oluşan 6 şar kişilik takımların tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği projelerin değerlendirme jürisinde Odamız Genel Sekreteri Özay YERLİKAYA, Konya İl Temsilcisi Özcan KUZU, Tarım Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Semih POLAT, sektör temsilcisi meslektaşlarımız Teoman AKÇALI, Yılmaz AKTAŞ, Ebru Umut ÇETİN ve Sinan DÜMAN yer almıştır.

Yarışmamızın Ödül Töreni; Genel Başkanımız Yasin OTUOĞLU`nun açılış konuşmasıyla başlayan Ödül Töreninde Tarım Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Semih POLAT ve Yasin OTUZOĞLU`nun karşılıklı teşekkür plaketi takdiminin ardından yarışmanın gerçekleştirilmesine sponsor olarak katkıda bulunan Bilgin Botanik, Arifiye Fidancılık, Onur Peyzaj ve Çağlayan Tarım`a teşekkür plaketleri takdim edilmiştir. Törende yarışmaya katılan tüm PMOGençli üyelerimize katılım belgesi ve ödülleri Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, 2. Başkan Barış IŞIK, Genel Sekreteri Özay YERLİKAYA, Tarım Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Semih POLAT ve Plant Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bilal YALDIZCI tarafından takdim edilmesinin ardından ödül töreni sona ermiştir.

3. PMOGenç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması`nda ödül alan ekipler;

Birincilik Ödülü* Bursa Teknik Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Eray GÜMÜŞ, Selenay YILDIRIM, İbrahim Aybars ALTINKAYA, Elif ÜSTÜN, Buminhan ESE, Gülüstan BAYSAL

*Ödül 13.200 TL, Her ekip üyesine 2.200 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

İkincilik Ödülü* Karadeniz Teknik Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Melis KARAKOÇ, Elif SERDAR, Özlem ARSLAN, Şeydanur SULA, Nurseli ALPTEKİN, Fethiye TÜRKMEN

*Ödül 11.100 TL, Her ekip üyesine 1.850 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Üçüncülük Ödülü* Ege Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Kıymet Öykü NAS, Özlem GÜNGÖR, Görkem ŞENOL, Memnune İnci BULAN, Nisanur ÇAKIL

*Ödül 7.500 TL, Her ekip üyesine 1.500 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Mansiyon Ödülü* Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Elif TUZLUOĞLU, Ahmet SALMAN, Melis GEZEN, Melike BODUR, Şule GÖREN, Ersin ORAL

*Ödül 6.000 TL, Her ekip üyesine 1.000 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Mansiyon Ödülü* İskenderun Teknik Üniversitesi

Ekip Üyeleri: Beyza Nuriye YILDIRIM, Teoman KILINÇ, Funda KÖYLÜOĞLU, Sevcan MEVLÜTOĞLU, Fatma UĞUZ, İsmail BÜLBÜL

*Ödül 6.000 TL, Her ekip üyesine 1.000 TL olacak şekilde paylaştırılmıştır.

Meslektaş adaylarımızın tasarladıklarını uygulayabildikleri ve peyzaj tasarımında ileri/geri dönüşümü deneyimleyebildikleri bir fırsat olan 3. PMOGenç Tasarım ve Uygulama Yarışması`na katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bizimle iletişim içinde olan Peyzaj Mimarlığı Bölümlerimize, Fuarın gerçekleşmesini sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesine, Tarım Peyzaj A.Ş.`ne organizasyonun başından sonuna kadar Odamız ve düzenlediğimiz yarışmamızla yakından ilgilenen Karma Fuarcılık ve ekibine, tüm meslektaşlarımıza, sektör paydaşlarımıza, öğrencilere, basın kuruluşlarına, sponsorlarımıza ve fuar katılımcılarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.   

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı 138
Fotoğraf Galerisi