TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Eğitim | Marmara Belediyeler Birliği Oyun Alanı Güvenliği: Ts En 1176 Eğitim Programı

GENEL MERKEZ
20.08.2023 (Son Güncelleme: 29.08.2023 10:27:53)

Marmara Belediyeler Birliği Tarafından 14 Eylül Perşembe günü 09.30-16.30 saatleri arasında Sarıyer Belediyesi - Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Oyun Alanı Güvenliği: TS EN 1176” Eğitim Programı düzenlenecektir.

 Peyzaj Mimarlığı meslek disiplininin iş alanlarının önemli bir parçası olan çocuk oyun alanları; çocukların fiziksel, ruhsal, zihinsel gelişimlerinde ve yaşamlarında oldukça kritik bir öneme sahip olan oyun alanlarının çocukların ihtiyaçlarını ve gelişimlerini destekleyecek güvenli alanlar olarak tasarlanması gerekmektedir. Bu doğrultuda oyun alanlarının güvenliği konusunda bir Avrupa standardı olan TS EN 1176 Oyun Alanı Ekipmanı ve Yüzey Elemanları Güvenlik Kuralları, ekipmanlara ve zemin düzenlemesine ilişkin genel güvenlik kurallarını kapsamaktadır. Marmara Belediyeler Birliği, Nordic Playground Institute Türkiye, Superpool iş birliği ve Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde, MBB üyesi belediyelerin ve oyun alanları konusunda özel sektörde faaliyet gösteren üretici, tasarımcı ve uygulayıcıların TS EN 1176 standartlarının uygulanması konusundaki kapasite gelişimine destek olmak amacıyla 14 Eylül Perşembe günü 09.30-16.30 saatleri arasında Sarıyer Belediyesi - Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi`nde "Oyun Alanı Güvenliği: TS EN 1176" Eğitim Programı düzenlenecektir.

Ülkemizde de geçerli olan TS EN 1176 standartları üzerine gerçekleştirilecek eğitim programı kapsamında standartların halihazırda var olan ve yeni tasarlanan oyun alanlarına nasıl uygulanılacağına odaklanılacaktır. Eğitim programı, katılımcı belediye temsilcileri, üreticiler, tasarımcılar ve uygulayıcılara oyun alanlarının daha iyi tasarlanması, kullanılacak ekipmanın daha nitelikli seçilebilmesi ve bakım onarım çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülebilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda yol gösterecektir.

Eğitim programı, belediye temsilcilerinin yanı sıra oyun alanları konusunda özel sektörde faaliyet gösteren üretici, tasarımcı ve uygulayıcı ve öğrenci üyelerimizin de katılımına açık olacaktır. Ayrıca eğitim programının tamamına katılan katılımcılardan oluşturulacak bir ekip, eğitim boyunca aktarılan teorik aktarımı, MARUF23 (Marmara Urban Forum 2023) kapsamında gerçekleştirilecek olan Park Teftişi atölyesinde uygulama ve deneyimleme olanağına sahip olacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt formu için TIKLAYINIZ.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı 175
Fotoğraf Galerisi