13 MAYIS

16 ŞUBAT CUMARTESİ   


 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

YAZI- YORUM " ARKEOLOJİK PEYZALAR "

2 haftalık bir Erasmus Ip (Intensive Project) programı idi. İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesindeki bir arkadaşım ilgimi çeker diye düşünmüş, böylece gitmeseydim çok pişman olacağım bir etkinlikten haberdar olmama ön ayak olmuş… Bunu şu yüzden belirtiyorum, bu tarz projeleri ortak platformlarda yayınladığımızda bizi yakından ilgilendirmese de ilgilendirecek insanlara bir kapı açacaktır belki de hayatlarının seyrinde ve kararlarında rol oynayacaktır!?

VAN` DAN PMOGENÇ` İ SELAMLIYORUZ

2. Ulusal Öğrenci Sempozyumuna hazırlanan PMOGenç Çukurova Üniversitesi Temsilcisi Aybüke ÖZER ve Neşet ÜRPER Van depremi sonrası kent-kentli ve kırsal yaşam, kentsel dönüşüm mü, göç ve deprem sorularına yanıt aramak ve Sempozyumda PMOGenç`e aktarmak üzere çalışıyor.

8 MART

TEKEL İŞÇİSİ DİRENİŞİN SİMGESİ

YAZI- YORUM " YÜKSEK EGO ENSTİTÜLERİ "

Çocukken nedenini çözemediğim durumlar, bana tahmin edemeyeceğiniz derecede esrarengiz gelirdi. Geniş bir hayal dünyanız varsa, bilinmeyenler üzerine hayal kurmanın, sizi eğlendiren birçok tarafı oluyor.Hayata sürekli neden sonuç ilişkisi kurarak bakmaya çalışan bir çocuk olduysanız, anılarınızda bu gizemlerden sürülerce vardır.Benim gizemlerimden biri büyükbabamdı.‘Benim babam hepinizi döver!‘ gibi bir slogan kalmış aklımda:Benim dedem herşeyi bilir!

YAZI-YORUM "‘PARAN YOKSA OKUMA, YAZMA VE HATTA YAŞAMA!" (C. ÖZALPAY)

‘‘Bana böyle bir teklif gelmedi, inşallah getirmezler. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde sıfır harç yok. Çin‘de bile yüzde 25‘ini öğrenci karşılıyor. Eğitim işi masraflı bir iştir. Buraya para harcanıyor. Ne olur velilerimiz de biraz elini taşın altına koysa çocuklarının eğitim kalitesinin artırılması için birazcık yardım etseler. Çocuklarınızı özel okula gönderiyorsunuz, milyarlarca lira veriyorsunuz. Dershaneye gönderiyorsunuz, milyarlar harcıyorsunuz. Hiç kimse konuşmuyor, ama üniversiteye gelince yüzde 8‘lik zam yapıldığında dünya yıkılmış gibi gösteriliyor. Ben lise sondaki oğluma binlerce lira harcıyorum.

TMMOB TARİHİNDE BİR SİMGE; TEOMAN ÖZTÜRK...

"...Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği, baskı ve zulüm yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde, bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız..." Teoman Öztürk`ün TMMOB 24. Genel Kurulu Konuşmasından (24 Mayıs 1980)

 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.