13 MAYIS

22 TEMMUZ PAZAR   


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 18  > Sonraki >  >> Son >>
 

İMAR AFFI DARBESİ !

İmar Barışı/Affı nedeniyle 13.06.2018 tarihinde Oda Yönetim Kurulumuz tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ “SADECE BİR DÜNYA VAR.”

5 Haziran 2018’ Dünya Çevre Gününde bir kez daha uyarıyoruz ki; çevre ve insan yaşamı önemlidir ve üretici bir avuç insanın sömürüsüne terk edilmemelidir.

ANKARA’YI SEL ALDI

Ankara`da dün yaşanan sel nedeniyle 21 Mayıs 2018 tarihinde Oda Yönetim Kurulumuz tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: İSRAİL VAHŞETİNİ KINIYORUZ!

ABD Büyükelçiliği`nin Kudüs`e taşınmasını protesto eden Filistinlileri hedef alan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail vahşetine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 14 Mayıs 2018 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİ TARİHİNDEN KOPARILMAMALIDIR.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM`A PEYZAJ MİMARLARI`NIN MEKTUBU

Başbakan Binali Yıldırım`a TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 12. Dönem Yönetim Kurulu ve 15.000 Peyzaj Mimarı`nın açık mektubudur

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ: “SU İÇİN DOĞA”

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: KENTLERİMİZİ, TARİHİMİZİ VE DOĞAMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Şehircilik Şurası‘nda TMMOB örgütlülüğünü hedef alan itham ve tehditlerine karşı TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 9 Kasım 2017 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

ilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Birliğimiz üyesi Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açtığı davada Mahkeme`nin "Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun görevlerine son verilmesi" kararı vermesi üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

TESADÜF DEĞİL!

Dün İstanbul`da yaşanan yoğun dolu ve yağmur yağışının ardından Oda Yönetim Kurulu tarafından bir açıklama yayınlandı. Açıklamada yaşananların tesadüf olmadığı, ekolojik bir yıkım yaşandığı belirtildi.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: CHP MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, CHP milletvekili Enis Berberoğlu`nun tutuklanmasına ilişkin 15 Haziran 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE SESLENİYORUZ; ZEYTİNLİK VE MERALARIN YOK EDİLMESİNE İZİN VERİLMEMELİ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, 5 Haziran 2017 tarihinde Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

AÇIKLAMA: ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü vesilesiyle, Yönetim Kurulumuz tarafından bir açıklama yayımlandı. Yapılan açıklamada; "Kentlerin, kırların ve tüm yaşam alanlarının , birer yağma ve talan alanına dönüştüğü, kentlilerin birer kaos esiri olduğu bu yumağı, ancak bizler çözebiliriz" ifadeleri kullanılırken; tüm Peyzaj Mimarlarının, Peyzaj Mimarlığı Günü kutlandı.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: YAŞASIN 1 MAYIS YAŞASIN BİRLİK MÜCADELE DAYANIŞMA GÜNÜ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs`ın, 16 Nisan anayasa referandumu sonrası bu yıl her zamankinden daha önemli olduğunu vurgulayarak 28 Nisan 2017 tarihinde üye ve halkımıza 1 Mayıs`ta güçlü katılımımızla alanlarda olalım çağrısı yaptı.

ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA: "PROVOKASYONLARA GEÇİT YOK! TMMOB SUSMAYACAK!"

TMMOB`ne yönelik provokatif eyleme TMMOB`ye bağlı Odalar, 24.03.2017 tarihinde ortak açıklama yaparak tepki gösterdi. Anayasa değişikliğinin bu ülkenin tüm yurttaşları gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarını da etkileyeceğine dikkat çekilen açıklamada, TMMOB`nin susturulamayacağı vurgulandı.

EŞİT VE ÖZGÜR YARINLAR İÇİN

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün özgür ve eşit yarınlarda kutlanmasını sağlamak için, emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınların, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmeleri temennisi ile ‘’8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz’’ kutlu olsun.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI: ÜLKEMİZ KAYNAK VE VARLIKLARININ TALANINA “HAYIR” DİYORUZ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 11 büyük kamu kurum ve kuruluşu ile Antalya, Aydın, İstanbul, İzmir, Muğla ve Isparta başta olmak üzere birçok ildeki devlet arazilerinin Türkiye Varlık Fonu`na devredilmesine ilişkin 7 Şubat 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB`YE BAĞLI ODALAR ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE "HAYIR" DEMEKTEDİR

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`ne bağlı Bilgisayar Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Fizik Mühendisleri Odası, Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, İçmimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Metalürji ve Malzeme Mühendisleri Odası, Meteoroloji Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Orman Mühendisleri Odası, Petrol Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası, Tekstil Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası, Anayasa değişikliğine ilişkin 3 Şubat 2017 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptılar.

2017 UMUDUN YILI OLSUN İSTİYORDUK

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulumuz, İstanbul`daki terör saldırısı üzerine bir açıklama yaptı.

BOMBA BU KEZ KAYSERİ`YE DÜŞTÜ !

TMMOB Peyzaj Mi̇marlari Odası Yönetim Kurulumuz, Kayseri’deki terör saldırısı üzerine 17 Aralık 2016 tarihinde bir açıklama yaptı.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 18  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.