19 AĞUSTOS CUMARTESİ   

      Yılı Seçiniz:

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>
 

SÜRDÜRÜLEBİLİR PEYZAJ ALANLARI İÇİN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER VE PROJELENDİRME TEKNİKLERİ MESLEKİÇİ EĞİTİMİ MERSİN DE YAPILDI

12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Mersin Hilton Otelinde “Sürdürülebilir Peyzaj Alanları İçin Yenilikçi Çözümler ve Projelendirme Teknikleri” Meslekiçi Eğitimi yapıldı. [ADANA]

MALATYADAKİ ÜYELERİMİZ BATTALGAZİ BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Malatya İlinde ikamet eden Oda üyelerimizden bir heyet, Malatya Battalgazi Belediyesi İmar Müdürü Latif Okay’ı ziyaret etti.

PMOGENÇ 11. YAZ KAMPI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Peyzaj Mimarlığı mesleğinin tanınırlığı ve gelişimi açısından önemli katkılar sunmuş olan PMOGenç Yaz Kampı`nın on birincisi Denizli`de gerçekleşecek olup, 13 - 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

ÜCRETLİ ÇALIŞANLARIN ÖZLÜK HAKLARI BROŞÜRÜ YAYIMLANDI

Odamız Ücretli Çalışan Peyzaj Mimarları ve İstihdam Komisyonu tarafından, ücretli çalışan peyzaj mimarlarının hakları ve özlük haklarının derlendiği çalışma yayımlandı.

KAMUNUN VE ÜLKENİN ÇIKARLARINI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ ADALET İSTİYORUZ

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu; Birliğimize bağlı Peyzaj Mimarları Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi tarafından kamu yararı gözeterek AOÇ`nin Ankara Büyükşehir Belediyesi eli ile ranta ve talana açılmasına karşı Ankara 18. İdare Mahkemesine açılan davanın reddine ilişkin 13 Temmuz 2017 tarihinde TMMOB‘de bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ŞEHİRCİLİK ŞURASI 4. ÇALIŞMA TOPLANTISINA KATILDIK.

T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Şehircilikte Yeni Vizyon " teması ile çalışmalarına başlayan Şehircilik Şurasına Odamız adına toplantılara Oda Başkanımız Ayşegül Oruçkaptan katılım göstermektedir.

11.PMOGENÇ YAZ KAMPI BAŞVURULARI BAŞLADI

Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde eğitim gören Peyzaj Mimarlığı öğrencilerinin meslek pratiği ile buluşmalarını sağlamak, öğrenciler aralarındaki iletişimi geliştirmek, Oda ile bağlarını kurmak, PMOGenç örgütlülüğünü büyütmek amacıyla gerçekleşen PMOGenç Yaz Kampı`nın Onbirincisi Denizli`de gerçekleşecek.

GÜNDEM | EGE ÜNİ. ZİRAAT FAKÜLTESİ 58. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi 58. Dönem mezuniyet töreni, 7 Temmuz 2017 Cuma günü Ege Üniversitesi Büyük Spor Salonu`nda gerçekleştirilmiştir. [İZMİR]

6. PEYZAJ MİMARLIĞI ÖĞRENCİLERİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) arasında koordinasyon, işbirliği ve üniversitelerimizde faaliyet gösteren PMOGenç Öğrenci üye komisyonu arasındaki iletişimi güçlendirmek üzere planlanan ve bu yıl 6‘ıncısı düzenlenen Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri (2017) sahiplerini buldu.

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ 2017 MEZUNİYET TÖRENİNE KATILIMDA BULUNULDU

07 Temmuz 2017 Cuma günü İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü’nde, Mimarlık Fakültesi bünyesindeki; Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlaması, Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin mezuniyet törenine, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak katılımda bulunuldu. [İSTANBUL]

TMMOB-ODA SEKRETER ÜYELER VE ANKARA İKK TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB Oda Sekreterleri ve Ankara İKK "SGK ve TMMOB arasında imzalanan asgari ücret protokolün SGK tarafından tek taraflı iptali" gündemiyle 4 Temmuz 2017 tarihinde TMMOB`de toplandı.

TMMOB İLE SGK ARASINDA İMZALANAN “ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜNÜN” TEK TARAFLI İPTAL EDİLMESİNE KARŞI KAMPANYA BAŞLATILDI

Ücretli çalışan mühendis, mimar, şehir plâncısı üyelerimiz adına önemli kazanımlarımızdan biri olan, Sosyal Güvenlik Kurumu ile TMMOB arasında yaklaşık 6 yıldır bir protokol çerçevesinde sürdürülen asgari ücrete ilişkin karşılıklı işbirliği, kurumun protokolü tek taraflı feshetmesi nedeniyle sonlandı.

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZ 22 HAZİRAN 2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz geleneksel iftar yemeğimiz Miniatürk`te 22 Haziran 2017 Perşembe akşamı üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. [İSTANBUL]

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİ 2017 MEZUNİYET TÖRENİNE KATILIMDA BULUNULDU

22 Haziran 2017 Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Birsen Konferans Salonu`nda, Orman Fakültesi bünyesindeki Orman Mühendisleri, Orman Endüstri Mühendisleri ve Peyzaj Mimarlarının mezuniyet töreni gerçekleştirildi. [İSTANBUL]

9. ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Odamız 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 9. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahiplerini buldu. Mesleğimizin gelişimine verdikleri emek ve katkıda bulunan, projeleri ile ödüllere katılım gösteren üyelerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

KORUMA SEMPOZYUMU HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

20, 21 ve 22 Ekim 2017 tarihlerinde Gaziantep’te yapılması planlanan 4. Koruma ve Peyzaj Mimarlığı Sempozyumu’na ilişkin, Oda Başkanımız Ayşegül Oruçkaptan, Genel Sekreterimiz H. Özge İdali, Genel Sekreter Yardımcımız Harun Kılıçoğlu ve Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Külahçı Gaziantep kentinde bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

TMMOB SUSTURULAMAZ; YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başvurusu sonucu Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınması davasına ilişkin 14 Haziran 2017 tarihinde TMMOB’de bir basın toplantısı düzenlediler.

YARIŞMA | EN GÜZEL BALKON BAHÇE YARIŞMASI

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 16`ncı kez düzenlenen En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması tamamlandı. [İZMİR]

6. PEYZAJ MİMARLIĞI ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ ŞARTNAMESİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERE DAİR ZEYİLNAME YAYINLANDI.

6. Peyzaj Mimarlığı Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri‘ne ilişkin sorular Danışma Kurulu ve Asil Seçici Kurul Üyeleri tarafından yanıtlandı.

MECLİS`TE ZEYTİNLİKLER, KIYILAR VE MERALAR YASASIYLA İLGİLİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

8 Haziran 2017 Perşembe günü, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, TEMA Vakfı, Tüketici Hakları Derneği ile Odamız temsilcileri TBMM’de Zeytin yasasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.