12 ARALIK ÇARŞAMBA   

      Yılı Seçiniz:

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

İZMİR ŞUBE ETKİNLİKLERİ VE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ve ziyaretler, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül ORUÇKAPTAN`ın katılımıyla gerçekleştirildi.

YEDİGÖLLER GEZİMİZ…

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak, üyelerimiz ile birlikte 18 Kasım 2018 Pazar günü Yedigöller Gezimizi gerçekleştirdik. [İSTANBUL]

RİCARDO DİSPERATİ`Yİ UĞURLUYORUZ

Peyzaj Mimarlığı mesleğinin emekçilerinden, mesleğe ve üretim sektörüne büyük hizmetleri olan, bir çok peyzaj mimarının yetişmesine katkısı olan, peyzaj mimarisi derneği kurucularından, meslektaşımız Esra Ekim Disperati`nin eşi, sevgili Riccardo DISPERATI kaybettik.

MİLLET BAHÇELERİ SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI

10 Kasım 2018 tarihinde, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak Oda merkezimizde, bugünlerde güncel bir konu haline gelen ve hızla proje çalışmaları ve açılışları gerçekleştirilmeye başlanan Millet Bahçelerine ilişkin hazırlanmış sonuç bildirgesi ve çalışmamız, ilgili kamu kurumlarının ve kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır.

ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜ İPTALİNE TMMOB ÜYELERİNDEN FAKS EYLEMİ

TMMOB’ye bağlı Odaların binlerce mühendis, mimar, şehir plancısı üyesi, TMMOB ve SGK arasında imzalanmış ve sonrasında SGK tarafından hukuksuz bir biçimde tek taraflı fes edilmiş asgari ücret protokolü`nün yeniden uygulamaya girmesi konusunda SGK’ya faks çekiyor.

FLOWER SHOW ULUSLARARASI SÜS BİTKİLERİ, PEYZAJ VE YAN SANAYİLERİ İHTİSAS FUARI‘NA KATILDIK

SİNGAPUR GEZİ NOTLARI SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

PEYZAJ MİMARLARI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU KURULUYOR!

Odamız tarafından başlatılan kültür sanat çalışmaları neticesinde Peyzaj Mimarları Odası Türk Sanat Müziği Korosu kuruluyor. Şef Haluk Derinöz tarafından yürütülecek koronun, ilk buluşması 5 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 19.00’ da TMMOB Peyzaj Mimarları Odası gerçekleştirilecektir.

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE VE HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ KAMPANYA BROŞÜRÜ BASILDI

TMMOB tarafından başlatılan "Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız!" başlıklı kampanyaya ilişkin yapılan basın açıklaması ve üyelere yazılan açık mektup sonrası TMMOB`nin mühendis, mimar, şehir plancılarının haklarının gasp edilmesine karşı mücadelede yol haritası niteliğindeki görüşlerini içeren broşür basıldı.

KRİZE KARŞI YÜRÜTÜLEN KAMPANYAYA İLİŞKİN ÜYELERE MEKTUP

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB tarafından başlatılan "Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız!" başlıklı kampanyaya ilişkin üyelere açık mektup gönderdi. Mektupta; mühendis, mimar, şehir plancılarının haklarının gasp edilmesine karşı mücadelede birlikte hareket etme çağrısı yapıldı.

LONDRA IFLA AVRUPA 2018 GENEL KURULU VE KONFERANSININ ARDINDAN ANTALYA IFLA AVRUPA 2019 GENEL KURULU VE KONFERANSINA YOLCULUĞUMUZ

IFLA Avrupa 2018 Genel Kurulu ve Konferansı 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Birleşik Krallık Londra’da, IFLA Avrupa Yönetim Kurulu, delegeler ve üye ülke meslek örgütleri başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Odamız adına toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan ve Yönetim Kurulu Üyemiz ve Türkiye Delegemiz Prof. Dr. Şükran Şahin katılmıştır.

SÖYLEŞİ: SİNGAPUR GEZİ NOTLARI

Odamız Genel Merkezi tarafından 28 Kasım 2018 tarihinde Singapur Gezi Notları söyleşisi gerçekleştirilecektir. Odamız Trabzon Şube Başkanı Engin Aktaş tarafından gerçekleştirilecek söyleşide; Yeşilin her tonuna sahip dünyaca ünlü Gardens By The Bay ve Singapur kent dokusu içerisinde bulunan farklı temalara sahip park ve bahçeler anlatılacaktır.

MİLLET BAHÇELERİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye gündeminde olan ve mesleğimiz ile meslektaşlarımızı yakından ilgilendiren Millet Bahçeleri ile ilgili 10 Kasım 2018 tarihinde Odamız Genel Merkezi`nde çalıştay gerçekleştirildi.

TÜRKİYE MEKANSAL STRATEJİ PLANI TOPLANTISINA KATILDIK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 5 Kasım 2018 günü Ankara’da gerçekleşen Türkiye Mekansal Strateji Planı Farkındalık ve İstişare toplantısı düzenlendi, Odamız adına, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan ve Odamız üyesi Dr. Oktan Nalbantoğlu katılım gösterdi.

ANTALYA`DA BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Odamız tarafından düzenlenmekte olan Bilirkişilik Temel Eğitimi 10-11-17-18 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecektir. Antalya Şubemizde yapılacak eğitim için kayıtlar devam etmektedir.

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ DURUMU HAKKINDA MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Kamuda çalışan ve emekli mimar mühendis şehir plancıları hakları ve durumlarının iyileştirilmesi için bugün Türk Mühendis Mimarlar Odası Birliğinde; CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve CHP Adana Milletvekili Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Müzeyyen Şevkin ile TMMOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Oda Yönetim Kurulu Başkanları ortak toplantı gerçekleştirdi.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VE MANİSA MİLLETVEKİLİ SN. ÖZGÜR ÖZEL İLE MECLİS`TE GÖRÜŞÜLDÜ.

İSTANBUL BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ BAŞLIYOR!

Odamız tarafından düzenlenmekte olan Bilirkişilik Temel Eğitimi 3-4-10-11 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecektir. İstanbul Şubemizde yapılacak eğitim için kayıtlar devam etmektedir.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜNÜN 50. YIL ETKİNLİĞİNE KATILDIK

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü tarafından, 12 Ekim 2018 Cuma günü Ankara Üniversitesi Rektörlük kampüsünde, "PEYZAJ MİMARLIĞI EĞİTİMİNİN 50. YILI ETKİNLİKLERİ" kapsamında, Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Ayşegül ORUÇKAPTAN konuşmacı olarak katılım sağladı.

“MİLLET BAHÇELERİ VE BİTKİ KULLANIMI” PANELİMİZİ 11 EKİM 2018 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak, “Millet Bahçeleri ve Bitki Kullanımı” Panelimizi 11 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Orman Fakültesi Konferans Salonu`nda gerçekleştirdik. [İSTANBUL]

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.