20 EKİM CUMARTESİ   

      Yılı Seçiniz:

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI EĞİTİMİNİN 50. YILI ETKİNLİKLERİ

ANKARA VE İZMİR’DE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacağı Ağustos ayında ilan edilen Bilirkişilik Temel Eğitimlerinin Ankara ve İzmir oturumları yapıldı.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ İÇİN 2018-2019 DÖNEMİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR!

IFLA EUROPE GENÇ PEYZAJ MİMARLARI YARIŞMASI

PROF.DR. YALÇIN MEMLÜK SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Peyzaj Mimarisi Derneği ve ardından Odamız kurucularından, Odamız onur üyesi ve Peyzaj Mimarlığı mesleğinin duayeni, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlı Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. Yalçın Memlük 30 Ağustos Perşembe günü sonsuzluğa uğurlandı.

PROF. DR. YALÇIN MEMLÜK`Ü UĞURLUYORUZ..

Peyzaj Mimarlığı mesleğinin bugünkü gelişiminde büyük katkıları olan, Odamızın kurucularından, Onur Üyemiz, sevgili hocamız ve duayenimiz Sn. Prof. Dr. Yalçın Memlük`ü 30 Ağustos 2018 Perşembe günü sonsuzluğa uğurluyoruz.

BÜYÜK KAYBIMIZ...

Peyzaj Mimarlığı camiası, duayen meslektaşımız Prof.Dr. Yalçın MEMLÜK`ü kaybettik.

ANKARA ÇANKAYA İLÇESİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Çankaya İlçesi Mühye ve Karataş mahalleleri (1.Etap) sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ EYLÜL AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve İstanbul’da eğitim verme yetkisi tanınan Odamız, Eylül ayı içerisinde Ankara, İzmir ve İstanbul’da Bilirkişilik Temel Eğitimlerine başlıyor.

ÇANKAYA VE MAMAK İLÇELERİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Çankaya İlçesi Mühye ve Karataş mahalleleri ile Mamak ilçesi, İmrahor mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların (2. Etap) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

ANKARA ÇAYYOLU’NDA YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Çankaya İlçesi Çayyolu Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NDE İPTAL VE ONAMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli, Yenimahalle İlçesinde bulunan alanın Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi yenileme alanı olarak kabul edilmesine dair Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 14.Dairesi tarafından iptal kararı verilmiş ve söz konusu karar onanmıştır.

ANKARA GÖLBAŞI İLÇESİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Gölbaşı İlçesi Hallaçlı, Velihimmetli ve Çayırlı Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

ETİMESGUT VE GÖLBAŞI`NDA YÜRÜTME DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Etimesgut İlçesi, Fevziye Mahallesi ile Gölbaşı İlçesi Hallaçlı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

DÜZCE UZUNMUSTAFA MAHALLESİNDE İPTAL KARARI ONANDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Düzce Merkez, Uzunmustafa Mahallesi 746 parselin resmi kurum alanı olarak düzenlenmesine yönelik Düzce Belediye Meclisi kararına karşı açılan davamızda, Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından iptal kararı verilmiş ve söz konusu karar onanmıştır.

DÜZCE KÜLTÜR MAHALLESİNDE İPTAL KARARI ONANDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Düzce Merkez, Kültür Mahallesi 41 ada 2 parselde ticaret fonksiyonlu yapıların bulunduğu bölümün ticaret alanı olarak düzenlenmesine yönelik Düzce Belediye Meclisi kararına karşı açılan davamızda, Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından iptal kararı verilmiş ve söz konusu karar onanmıştır.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE DAVA AÇILDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 1/5000 ölçekli Plan notlarına ilave ve bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dair kararının "Plan notlarının yapı ruhsat aşamasında istenecek peyzaj projeleri" ile ilgili 4 nolu maddesinin iptali talebiyle dava açılmış bulunmaktadır.

AKREDİTASYON ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

"Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu" (PEMAK) kuruluş hazırlıklarına ilişkin 21 Temmuz 2018 tarihinde Akreditasyon Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

IFLA 2018 SİNGAPUR ÖĞRENCİ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

55. IFLA DÜNYA KONGRESİ VE KONSEY TOPLANTISI

55. IFLA Dünya Kongresi ve Konsey Toplantısı 18-21 Temmuz2018 tarihleri arasında Singapur`da gerçekleşecektir.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.