13 MAYIS

23 EYLÜL PAZAR   


      Yılı Seçiniz:

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ İÇİN 2018-2019 DÖNEMİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR!

IFLA EUROPE GENÇ PEYZAJ MİMARLARI YARIŞMASI

PROF. DR. YALÇIN MEMLÜK`Ü UĞURLUYORUZ..

Peyzaj Mimarlığı mesleğinin bugünkü gelişiminde büyük katkıları olan, Odamızın kurucularından, Onur Üyemiz, sevgili hocamız ve duayenimiz Sn. Prof. Dr. Yalçın Memlük`ü 30 Ağustos 2018 Perşembe günü sonsuzluğa uğurluyoruz.

BÜYÜK KAYBIMIZ...

Peyzaj Mimarlığı camiası, duayen meslektaşımız Prof.Dr. Yalçın MEMLÜK`ü kaybettik.

ANKARA ÇANKAYA İLÇESİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Çankaya İlçesi Mühye ve Karataş mahalleleri (1.Etap) sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

ÇANKAYA VE MAMAK İLÇELERİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Çankaya İlçesi Mühye ve Karataş mahalleleri ile Mamak ilçesi, İmrahor mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların (2. Etap) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

ANKARA ÇAYYOLU’NDA YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Çankaya İlçesi Çayyolu Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NDE İPTAL VE ONAMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli, Yenimahalle İlçesinde bulunan alanın Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi yenileme alanı olarak kabul edilmesine dair Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 14.Dairesi tarafından iptal kararı verilmiş ve söz konusu karar onanmıştır.

ANKARA GÖLBAŞI İLÇESİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Gölbaşı İlçesi Hallaçlı, Velihimmetli ve Çayırlı Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

ETİMESGUT VE GÖLBAŞI`NDA YÜRÜTME DURDURMA KARARI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Ankara İli Etimesgut İlçesi, Fevziye Mahallesi ile Gölbaşı İlçesi Hallaçlı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararına karşı açılan davamızda, Danıştay 6.Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

DÜZCE UZUNMUSTAFA MAHALLESİNDE İPTAL KARARI ONANDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Düzce Merkez, Uzunmustafa Mahallesi 746 parselin resmi kurum alanı olarak düzenlenmesine yönelik Düzce Belediye Meclisi kararına karşı açılan davamızda, Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından iptal kararı verilmiş ve söz konusu karar onanmıştır.

DÜZCE KÜLTÜR MAHALLESİNDE İPTAL KARARI ONANDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Düzce Merkez, Kültür Mahallesi 41 ada 2 parselde ticaret fonksiyonlu yapıların bulunduğu bölümün ticaret alanı olarak düzenlenmesine yönelik Düzce Belediye Meclisi kararına karşı açılan davamızda, Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından iptal kararı verilmiş ve söz konusu karar onanmıştır.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE DAVA AÇILDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak tarafımızca, Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 1/5000 ölçekli Plan notlarına ilave ve bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dair kararının "Plan notlarının yapı ruhsat aşamasında istenecek peyzaj projeleri" ile ilgili 4 nolu maddesinin iptali talebiyle dava açılmış bulunmaktadır.

AKREDİTASYON ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

"Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu" (PEMAK) kuruluş hazırlıklarına ilişkin 21 Temmuz 2018 tarihinde Akreditasyon Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

IFLA 2018 SİNGAPUR ÖĞRENCİ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

55. IFLA DÜNYA KONGRESİ VE KONSEY TOPLANTISI

55. IFLA Dünya Kongresi ve Konsey Toplantısı 18-21 Temmuz2018 tarihleri arasında Singapur`da gerçekleşecektir.

TMMOB YÖNETİM KURULU-ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları Toplantısı 10 Temmuz 2018 tarihinde Mimarlar Odası Toplantı Salonu`nda gerçekleştirildi.

II. PEYZAJ MİMARLIĞI EĞİTİM ÖĞRETİM ÇALIŞTAYI’NA KATILDIK

4 -7 Temmuz 2018 tarihleri arasında Düzce Üniversitesi’nde, Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Peyzaj Mimarları Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) işbirliğiyle ülkemizdeki peyzaj mimarlığı eğitiminin 50 yıl etkinlikleri kapsamında “II. Peyzaj Mimarlığı Eğitim Öğretim Çalıştayı” düzenlendi.

DUYURU - 10. ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI ÖDÜLLERİ VE 7. PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ`NDE SON TESLİM TARİHİ UZATILDI.

10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri ve 7. Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri, gelen yoğun talep üzerine Son Teslim Tarihi 12 Temmuz 2018, saat 17.00`ye uzatıldı.

13. DÖNEM GENEL MERKEZ VE ŞUBE YÜRÜTME KURULLARI ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

2 – 3 Temmuz 2018 tarihlerinde Ankara’da Genel Merkez ve Şube Yürütme Kurulları bir araya geldi.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.