13 MAYIS

25 MART PAZARTESİ   


      Yılı Seçiniz:

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 2  > Sonraki >  >> Son >>
 

KAMU İHALE BÜLTENİNDE ZEYİLNAME YAYINLANDI

2019/103220 numara ile yayınlanan "Trabzon İli Akçaabat İlçesi Millet Bahçesi İle Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatı İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" ve 2019/104210 numara ile yayınlanan "Trabzon İli Ortahisar İlçesi(Eski Avni Aker Stadyumu Yeri) Millet Bahçesi İle Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" ihalelerine yapmış olduğumuz itiraz sonucu Peyzaj Mimarlığı diploması eklenmiştir.

RUHSAT PROJELERİNDE YENİ BİR KAZANIM DAHA…

08 Şubat 2019 tarihli Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediyesince yürütülen yapı ruhsat aşamasındaki proje tasdik işlemleri ile yapı kullanma izin aşamalarında; peyzaj alanı (Peyzaj alanı = peyzaj alanı – bina taban alanı) 500 m2 ve üzeri olan parsellerde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü`ne sunularak peyzaj projelerinin istenmesine karar verilmiştir. [İSTANBUL]

4. ADANA KENT SORUNLARI SEMPOZYUMU

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kuruluna bağlı Odalarla ortaklaşa düzenlediğimiz 4. Adana Kent Sorunları Sempozyumu 15-16 Mart, 2019 tarihleri arasında Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşecektir. [ADANA]

ODA ÇALIŞANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

10 Mart 2019 tarihinde büro hizmetlerimizin sağlıklı yürütülmesi ve sistem çalışmalarının ortaklaştırılması konularında hizmet içi eğitimin yapıldığı Oda çalışanları toplantısı Ankara‘da gerçekleştirildi.

TOPLUMSAL CİNSİYET “KADIN-ERKEK” EŞİTLİĞİ VE MEKÂNSAL PLANLAMA KONULU SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

8 Mart 2019 tarihinde Odamız Toplantı Salonu’nda “Toplumsal Cinsiyet ‘Kadın-Erkek’ Eşitliği ve Mekânsal Planlama” konulu söyleşi Prof. Dr. Sebahat AÇIKSÖZ tarafından gerçekleştirildi.

ODA YÖNETİM KURULLARI VE BÖLÜM BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

8 Mart 2019 tarihinde Ankara`da Oda Yönetim Kurullarımız ve Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları ile ortak toplantı yapıldı.

13. DÖNEM 1. KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

13. Dönem 1.Koordinasyon Toplantısı 9 – 10 Mart 2019 tarihlerinde Ankara`da yapıldı.

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyoruz.

PEYZAJ MİMARLIĞI AKREDİTASYON KURULU OLUŞUMU VE ÇALIŞMA ESASLARI PAYDAŞ KATILIMCILIĞI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Oda Genel Merkezinde 7 Mart 2019 tarihinde “Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Oluşumu ve Çalışma Esasları Paydaş Katılımcılığı Çalıştayı” gerçekleşti.

TMMOB DÜNYA SU GÜNÜ SEMPOZYUMU 23 MART`TA...

TMMOB Dünya Su Günü Sempozyumu 23 Mart 2019 Cumartesi günü TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu`nda 09.30-17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Sempozyum programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

2017-2018 PLANT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Süs Bitkiciliği ve Peyzaj Mimarlığı Sektörünün Prestijli Ödülü olan ‘Plant Ödülleri 2017-2018’ sahiplerini buldu. [BURSA]

DENİZLİ KENT SEMPOZYUMUNA KATILDIK

1-2 Mart 2019 tarihlerinde TMMOB Denizli İKK tarafından düzenlenen Denizli Kent Sempozyumuna katılım gösterdik.

POLİTEKNİK’İN YAPTIĞI HABER ÜZERİNE ZORUNLU AÇIKLAMA

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak AKP Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun milletvekili ve meslektaşımız Çiğdem Karaaslan`ının daveti üzerine 24 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretin birtakım internet sitelerinde spekülatif haberlere konu edilmiş olması üzerine söz konusu haberlerle ilgili açıklama yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

SÖYLEŞİ| TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MEKANSAL PLANLAMA

Odamız tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Mekansal Planlama söyleşisi gerçekleştirilecektir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR PEYZAJ ALANLARI İÇİN SULAMADA YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER VE PROJELENDİRME TEKNİKLERİ MESLEK İÇİ EĞİTİMİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak; "Sürdürülebilir Peyzaj Alanları İçin Sulamada Yenilikçi Çözümler ve Projelendirme Teknikleri Meslek İçi Eğitimi"miz 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. [İSTANBUL]

TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI ANA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK YAYIMLANDI

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Peyzaj Mimarları Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 23 Şubat 2019 tarih ve 30695 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

TMMOB`Lİ KADINLARDAN BASINA VE KAMUOYUNA

TMMOB 45. Dönem Kadın Çalışma Grubu tarafından 23 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen TMMOB 3. Kadın Sempozyumu çerçevesinde son günlerde iktidarın kadın düşmanı, muhafazakar politikalarının ve söylemlerinin dozunu artırdığı sürece ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.

TMMOB 3. KADIN SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

lki 2015 yılında gerçekleştirilen TMMOB Kadın Sempozyumu`nun üçüncüsü 23 Şubat 2019 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk toplantı salonunda "Kriz, Kent ve Kadın" temasıyla gerçekleştirildi.

PLANT PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ DERGİSİ TARAFINDAN İKİ YILDA BİR DÜZENLENEN YARIŞMA İÇİN JÜRİ SAKARYA`DA BULUŞTU.

27 ödülün dağıtılacağı Plant Ödüllerinde "Bitki Üretimi", "Peyzaj Uygulamaları", "Peyzaj Donatıları ve Yapısal Elemanlar" ve "Kamusal Alan Değerlendirmeleri" olmak üzere dört ana başlık altında verilecek. [BURSA]

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU “KRİZ, KENT, KADIN" BAŞLIĞINDA 23 ŞUBAT`TA DÜZENLENECEK...

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen TMMOB Kadın Sempozyumu`nun üçüncüsü TMMOB Kadın Çalışma Grubu tarafından İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu‘nda 23 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 2  > Sonraki >  >> Son >>
 

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.