TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Anıtkabir Ziyareti Gerçekleşti

GENEL MERKEZ
13.05.2019 (Son Güncelleme: 10.06.2019 12:19:10)

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü‘nde Odamız üyeleri ve PMOGenç‘lilerle birlikte Anıtkabir‘de Atamız ziyaret edildi.

 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü‘nde Odamız üyeleri ve PMOGenç‘lilerle birlikte Anıtkabir‘de Atamız ziyaret edildi. 


Atatürk‘ün mozolesine "TMMOB Peyzaj Mimarları Odası" yazılı çelengin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Anıtkabir Özel Defteri‘ni imzalayan Oda Başkanımız Ayşegül Oruçkaptan, deftere şunları yazdı:

 

Sevgili Ulu Önder Atatürk

 

Bugün 25 yaşını, çeyrek asırı doldurmuş olan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve üyeleri olarak yanındayız. Gelemeyenlerinde selamını getirdik.

 

Meslek Odası olarak çıkarlarını kollayıp, gözettiğimiz, mücadele verdiğimiz ve hala da mücadelesini vermekteyiz.

 

Peyzaj Mimarları Odası olarak mesleki demokratik kitle örgütü olma kimliğinin gururunu taşıyoruz.

 

Bizler doğanın şifacılarıyız, şekillendiricileriyiz, tasarlıyoruz, planlıyoruz, koruyoruz, onarıyoruz, yönetiyoruz. Tüm kentsel, kırsal çevre bizden sorulur. Tarihi, Kültürel ve doğal mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için gerekli meslek grubuyuz.

 

Sevgili Atam,

 

Kentlerimiz ve doğa, tarih bu denli tahribata uğrarken biz hala yasa ve yönetmeliklerde var olma çabası veriyoruz. Hala peyzaj mimarları doğamız, tarihimiz, kentlerimiz, kırlarımız kısacası tüm peyzaj alanlarımız doğru kullanılsın, korunsun istiyoruz. Bu nedenle peyzaj mimarları kamuda istihdam edilsin istiyoruz.

 

Çocuklar geleceğimizdir. Çocuklarımız ve halkımız çağdaş peyzaj mimarları tarafından planlanmış yapılı çevrelerde barış içerisinde yaşasınlar biz de mesleğimizi yapalım istiyoruz.

Sevgi ve saygıyla, özlemle

 

Ayşegül İbici Oruçkaptan 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

Yönetim Kurulu Başkanı 

 


 

 

Okunma Sayısı 104
Fotoğraf Galerisi