TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

11. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Odülleri Sahiplerini Buldu

GENEL MERKEZ
09.05.2019 (Son Güncelleme: 13.05.2019 16:14:08)

Odamız 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 11. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahiplerini buldu. Mesleğimizin gelişimine verdikleri emek ve katkıda bulunan, projeleri ile ödüllere katılım gösteren üyelerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından her yıl 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü‘nde farklı bir tema ile düzenlenerek Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri verilmektedir. 


 
Odamız 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen, Doç. Dr. Mimar Bülent BATUMAN, Doç. Dr. Şehir Plancısı Olgu ÇALIŞKAN, Peyzaj Y. Mimarı Barış EKMEKÇİ, Prof. Dr. Peyzaj Mimarı Hayriye EŞBAH TUNÇAY, Dr., Peyzaj Mimarı Ayşegül İBİCİ ORUÇKAPTAN, Peyzaj Y. Mimarı Cemil AKTAŞ`dan oluşan 11. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Seçici Kurulu 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü ödül alan projeleri belirledi.


Ödül için Uygulanmış proje dalında 15 proje, Fikir Proje dalında 30 proje, Analiz ve Planlama dalında 15 proje, Mesleğe Katkı Ödülü için 2 aday önerisi, Yalçın MEMLÜK Genç Peyzaj Mimarı Ödülü için 6 aday, İletisim Ödülü için 1 aday olmak üzere toplam 69 başvuru ve aday Seçiçi Kurul tarafından değerlendirildi. 11. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri‘ne proje gönderen ve aday olarak katılım gösteren tüm meslektaşlarımıza emek ve katkıları için çok teşekkür ederiz.

 

11. ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI ÖDÜLLERİ [2019] 

 

1. UYGULANMIŞ PROJE ÖDÜLÜ

 

ÖDÜL: 765391 Rumuzlu "İZMİR - ÖDEMİŞ ULUS MEYDANI"

Proje Ekibi: İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Yeşil Alanlar Planlama Proje Şube Müdürlüğü adına Müge Deniz BAL (Peyzaj Y. Mimarı), Esen KURT (Peyzaj Y. Mimarı), Hazal BOZKURT (Peyzaj Mimarı), Hüseyin ÖZTÜRK (Peyzaj Mimarı), Volkan BARBOROS (Peyzaj Mimarı)

 

Pafta 1 için tıklayınız. 

 

Pafta 2 için tıklayınız.

 

 

TEŞVİK ÖDÜLÜ: 162720 Rumuzlu "15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ MEYDANI" Konak - İzmir 

 

Proje Ekibi: Harun KIRLIOĞLU (Peyzaj Mimarı), Murat TEBER (Peyzaj Mimarı), Elif TEMUR (Peyzaj Mimarı), Şule AKMAN (Peyzaj Mimarı), Başak KARADAĞ (Peyzaj Mimarı), İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım ve Kent Estetiği Bölümü, İkiartıbir Mimarlık 

 

Pafta için tıklayınız.

 


 



 

 

2. FİKİR PROJE ÖDÜLÜ 

 

ÖDÜL: 137524 Rumuzlu "GARİPÇE KALESİ KENTSEL TASARIM FİKİR PROJESİ" İstanbul - Sarıyer

 

Proje Ekibi: Oktan NALBANTOĞLU (Peyzaj Y. Mimarı), Barış KALYONCUOĞLU (Peyzaj Mimarı), Süleyman Can ÇİNKILIÇ (Peyzaj Mimarı), Ezgi Umut TÜRKOĞLU (Peyzaj Mimarı), N.Nihan PARLAK (Peyzaj Y. Mimarı), B. Haldun ERDOĞAN (Mimar), Esma BOZBAŞ (Mimar), Başak İNCEKARA (Şehir Plancısı) 

 

Pafta 1 için tıklayınız.

 

Pafta 2 için tıklayınız.  

 

 

1. TEŞVİK ÖDÜLÜ: 834519 Rumuzlu "YEDİKULE BELGRADKAPI ARASI TARIM PARKI KENTSEL TASARIM VE PEYZAJ UYGULAMA PROJESİ" İstanbul - Fatih 

 

Proje Ekibi: Oktan NALBANTOĞLU (Peyzaj Y. Mimarı), Barış KALYONCUOĞLU (Peyzaj Mimarı), Bahar BAŞER KALYONCUOĞLU (Peyzaj Mimarı), Süleyman Can ÇİNKILIÇ (Peyzaj Mimarı), Gamze ÇEVİK (Peyzaj Mimarı), Nur Hilal MAKULOĞLU (Peyzaj Mimarı), Elif ATATEKİN (Peyzaj Mimarı), N.Nihan PARLAK (Peyzaj Y. Mimarı), Ferdi İNANLI (Peyzaj Y. Mimarı), Murat ŞİRİN (Peyzaj Mimarı), Filiz CİNGİ (Mimar), Başak İNCEKARA (Şehir Plancısı) 

 

Pafta 1 için tıklayınız.

 

Pafta 2 için tıklayınız.

 

 

 

2. TEŞVİK ÖDÜLÜ: 251371 Rumuzlu "KENTSEL BELLEĞİN İZLERİ ÜZERİNDEN AKHİSAR ESKİ BELEDİYE MEYDANI VE YAKIN ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM PROJESİ" Manisa - Akhisar 

 

Proje Ekibi: Cemil Hamdi OKUMUŞ (Peyzaj Mimarı), Ezel Yağmur ÇEBİ OKUMUŞ (Peyzaj Y. Mimarı - Y. Mimar), Ege KASKA AKİT (Peyzaj Y. Mimarı), Paşa KAYA (Peyzaj Mimarı - Mimar), Mert AKİT (Şehir Plancısı)

 

Pafta 1 için tıklayınız.

 

Pafta 2 için tıklayınız.  

 



 

3. ANALİZ VE PLANLAMA ÖDÜLÜ 

 

ÖDÜL: 198856 Rumuzlu "SİLİVRİ BÜYÜKKILIÇLI KÖYÜ FİKİR PROJESİ" İstanbul - Silivri 

 

Proje Ekibi: Enise Burcu DERİNBOĞAZ (Peyzaj Y. Mimarı), Melike ÜRESİN (Peyzaj Mimarı), Gamze VAROL (Peyzaj Mimarı), Öykü ARDA (Mimar) 

 

Pafta 1 için tıklayınız.

 

Pafta 2 için tıklayınız.  

 

 

 

1. TEŞVİK ÖDÜLÜ: 612546 Rumuzlu "KEPEZ DOKUMA ALANI FİKİR PROJES YARIŞMASI" Antalya 

 

Proje Ekibi: Cemil Hamdi OKUMUŞ (Peyzaj Mimarı), Ezel Yağmur ÇEBİ OKUMUŞ (Peyzaj Y. Mimarı - Y. Mimar), İsa Eren AKBIYIK (Peyzaj Mimarı), Mehmet ÖZMEN (Şehir Plancısı)

 

Pafta için tıklayınız. 

 

2. TEŞVİK ÖDÜLÜ: 751355 Rumuzlu "İSTANBUL ÇATALCA İLÇESİ ORMANLI KÖYÜ EKOLOJİK TASARIM REHBERİ" Çatalca - İstanbul 

 

Proje Ekibi: Meltem ERDEM KAYA (Doç. Dr., Peyzaj Y. Mimarı), Nazife Tuğçe ONUK (Peyzaj Y. Mimarı), Meliz AKYOL ALAY (Dr., Peyzaj Y. Mimarı), S. Elif SERDAR (Araş. Gör., Peyzaj Y. Mimarı), Burcu ALTUN (Peyzaj Mimarı), Yalın ÖCAL (Peyzaj Mimarı), Azime TEZER (Prof. Dr., Y. Şehir Plancısı), Hasan Serdar KAYA (Doç. Dr., Y. Şehir Plancısı), Ezgi GÜLER (Y. Şehir Plancısı), Can AYDIN (Şehir Plancısı), Didem KARA (Şehir Plancısı), Gökçe ŞAHİN (Şehir Plancısı) 

 

Pafta 1 için tıklayınız.   

 

Pafta 2 için tıklayınız. 

 



 

4. YALÇIN MEMLÜK GENÇ PEYZAJ MİMARI ÖDÜLÜ 

 

Cemil Hamdi OKUMUŞ 

 



 

 

5. ONUR ÖDÜLÜ

 

Prof. Dr. Oğuz YILMAZ

 



 

6. MESLEĞE KATKI ÖDÜLÜ

 

Lüleburgaz Belediyesi

 



 

7. İLETİŞİM ÖDÜLÜ

 

Oda Yönetim Kurulu tarafından belirlenecektir. 

 

Seçici Kurul Raporu için tıklayınız. 

 

11. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri - 2019‘un Kolokyumu ileri bir tarihte gerçekleştirilecek olup duyurusu Oda iletişim kanallarımız üzerinden yapılacaktır. 

Okunma Sayısı: 1071
Fotoğraf Galerisi