13 MAYIS

25 MART PAZARTESİ   


PEYZAJ MİMARLIĞI AKREDİTASYON KURULU OLUŞUMU VE ÇALIŞMA ESASLARI PAYDAŞ KATILIMCILIĞI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 08.03.2019
Güncellenme Zamanı: 11.03.2019 10:53:01
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 08.03.2019 09:58:48

 
Oda Genel Merkezinde 7 Mart 2019 tarihinde “Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Oluşumu ve Çalışma Esasları Paydaş Katılımcılığı Çalıştayı” gerçekleşti.
 

Eğitim, kamu, özel ve sivil toplum sektörlerin temsilcisi meslektaşlarımız ile öncelikle, "Dış Değerlendirme ve Akreditasyon Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi ve Tanınmasına İlişkin Kılavuzu" çerçevesinde eğitim programları akreditasyon kurulunun oluşumu ve sürdürülmesi yönünde katılımcılığı tesis etmek amacıyla 7 Mart 2019 tarihinde Oda Genel Merkezimizde "Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Oluşumu ve Çalışma Esasları Paydaş Katılımcılığı Çalıştayı"nda bir araya geldik.

 

Tam gün süren toplantıda tüm sektör temsilcilerimiz çalışan, bilirkişi, denetçi vb. olarak bir arada çalıştıkları meslektaşlarımızla mesleki çalışmalar sırasında karşılaştıkları sorunlar ve bu yönde eğitim programlarından beklentiler üzerine tartışıldı. Ardından eğitim programları akreditasyon kurulu taslağı üzerine tartışıldı ve taslak tekrar güncellendi.

 

Paydaşların görüşleri neticesinde Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu`nun çalışmaları devam etmektedir.


Çalıştaya; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şükran Şahin, Denetleme Kurulu Başkanı Fatma Doğan, Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Necla Yörüklü, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Ve Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Kırıkkale Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Prof. Dr. Öner Demirel, Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Prof. Dr. E. Figen İlke, Kamu Kurumu Çalışanları Özlem Arslan, Serap Kargın ve Hülya Gürsoy, Odamız Tescilli Firma sahibi Serdal Coşgun, Odamız Tescilli Firma M. Uğur Ulutürk, Süsbir  Miray Engin, Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Lisans Öğrencisi M. Fatih Yenen, Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Doktora Öğrencisi Açelya Bakkaloğlu, Oda Müdürü H. Özge İdali Özden, Oda Teknik Görevlisi Burak Sevim katılım gösterdi.

 

Okunma Sayısı: 131

Tüm Haberler

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.