TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Oluşumu Ve Çalışma Esasları Paydaş Katılımcılığı Çalıştayı Gerçekleştirildi

GENEL MERKEZ
08.03.2019 (Son Güncelleme: 11.03.2019 10:53:01)

Oda Genel Merkezinde 7 Mart 2019 tarihinde “Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Oluşumu ve Çalışma Esasları Paydaş Katılımcılığı Çalıştayı” gerçekleşti.

Eğitim, kamu, özel ve sivil toplum sektörlerin temsilcisi meslektaşlarımız ile öncelikle, "Dış Değerlendirme ve Akreditasyon Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi ve Tanınmasına İlişkin Kılavuzu" çerçevesinde eğitim programları akreditasyon kurulunun oluşumu ve sürdürülmesi yönünde katılımcılığı tesis etmek amacıyla 7 Mart 2019 tarihinde Oda Genel Merkezimizde "Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Oluşumu ve Çalışma Esasları Paydaş Katılımcılığı Çalıştayı"nda bir araya geldik.

 

Tam gün süren toplantıda tüm sektör temsilcilerimiz çalışan, bilirkişi, denetçi vb. olarak bir arada çalıştıkları meslektaşlarımızla mesleki çalışmalar sırasında karşılaştıkları sorunlar ve bu yönde eğitim programlarından beklentiler üzerine tartışıldı. Ardından eğitim programları akreditasyon kurulu taslağı üzerine tartışıldı ve taslak tekrar güncellendi.

 

Paydaşların görüşleri neticesinde Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu`nun çalışmaları devam etmektedir.


Çalıştaya; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şükran Şahin, Denetleme Kurulu Başkanı Fatma Doğan, Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Necla Yörüklü, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Ve Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Kırıkkale Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Prof. Dr. Öner Demirel, Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Prof. Dr. E. Figen İlke, Kamu Kurumu Çalışanları Özlem Arslan, Serap Kargın ve Hülya Gürsoy, Odamız Tescilli Firma sahibi Serdal Coşgun, Odamız Tescilli Firma M. Uğur Ulutürk, Süsbir  Miray Engin, Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Lisans Öğrencisi M. Fatih Yenen, Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Doktora Öğrencisi Açelya Bakkaloğlu, Oda Müdürü H. Özge İdali Özden, Oda Teknik Görevlisi Burak Sevim katılım gösterdi.

Okunma Sayısı: 167
Fotoğraf Galerisi