TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Türkiye Mekansal Strateji Planı Toplantısına Katıldık

GENEL MERKEZ
06.11.2018 (Son Güncelleme: 22.11.2018 18:12:09)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 5 Kasım 2018 günü Ankara’da gerçekleşen Türkiye Mekansal Strateji Planı Farkındalık ve İstişare toplantısı düzenlendi, Odamız adına, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan ve Odamız üyesi Dr. Oktan Nalbantoğlu katılım gösterdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından "Mekansal strateji planlarını ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak suretiyle hazırlamak ve mahalli idarelerinin plan kararlarının bu stratejilere uygunluğunu denetlemek ve yerleşme yapılaşma ve arazi kullanımına yön veren, her tür ve ölçekte fiziki planlara ve uygulamalara esas teşkil eden üst ölçekli mekânsal strateji planları ve çevre düzeni planlarını ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak hazırlamak, onaylamak ve uygulamanın bu stratejilere göre yürütülmesini" sağlamak amacıyla 5 Kasım 2018 tarihinde Ankara‘da yapılan Türkiye Mekansal Strateji Planı toplantısına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nın daveti sonucu Odamız adına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan ve Odamız üyesi Dr. Oktan Nalbantoğlu katıldı.

Ankara‘da yapılan toplantıda 100 günlük icraat planına ilişkin bilgilendirme Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum tarafından yapıldı. 

 

Okunma Sayısı 126
Fotoğraf Galerisi