27 MART ÇARŞAMBA   

“MİLLET BAHÇELERİ VE BİTKİ KULLANIMI” PANELİMİZİ 11 EKİM 2018 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK.

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 15.10.2018
Güncellenme Zamanı: 05.11.2018 11:11:49
Yayınlayan Birim: İSTANBUL

 

Güncellenme Zamanı: 23.10.2018 13:53:23

 
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak, “Millet Bahçeleri ve Bitki Kullanımı” Panelimizi 11 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Orman Fakültesi Konferans Salonu`nda gerçekleştirdik.
 

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak, 11 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen, "Millet Bahçeleri ve Bitki Kullanımı" Panelimiz, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Orman Fakültesi Konferans Salonu`nda Şube Başkanımız Sn. Murat ERMEYDAN`ın açılış konuşması ile başlamış olup, panelistlerimizin konuşmaları ile devam etmiştir. 

 

Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Hakan ALTINÇEKİÇ moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelimizde, Millet Bahçeleri`nin tanımı ve Millet Bahçeleri`nin geçmişten günümüzü nasıl bir yol izleyerek gelişim gösterdiği katılımcılarımıza aktarılmıştır. 

 

Millet Bahçeleri ile kentlerde artan kentsel ve çevresel baskıların azaltılarak, herkes için ulaşılabilir düzeyde, işlevselliğin ön planda yer aldığı ve kent kimliğinin önemli bir parçası olarak yeşil alan tasarımlarının planlanması, ekolojik yönden mevcut bitki örtüsünün, biyoçeşitliliğin ve doğal kaynakların ile millet bahçelerinin yapımı için öngörülen alanlarda, kentsel mekan ve kent kimliğinin korunması, bölge ait karakteristik peyzaj analizleri ile mikro klimatik özelliklerin de projelendirme-tasarım-uygulama-yönetim süreçlerinde dikkate alınması gerekliliği vurgulanmıştır. 

 

Panelistlerimiz konuşmalarını tamamlandıktan sonra soru, cevap ve görüşler kısmına geçilmiş olup, şubemiz tarafından da konuşmacılarımıza teşekkür belgeleri takdim edilmiştir. 

 

Panelimize katkı ve katılımlarından dolayı; Sn. Prof. Dr. Ahmet Cengiz YILDIZCI`ya, Sn. Hakan ALTINÇEKİÇ`e, Sn. Prof. Dr. Hüseyin DİRİK`e, Sn. Prof. Dr. Hayriye EŞBAH TUNÇAY`a, Sn. Dr. Murat MEMLÜK`e, Sn. Dr. Oktan NALBANTOĞLU`na, Sn. Dr. Deniz ASLAN, Sn. Başak TAŞ ÖZDEMİR ve Sn. Riccardo DİSPERATİ`ye, akademisyenlerimize, meslektaşlarımıza ve öğrenci üyelerimize teşekkür ederiz. 

 

 

Okunma Sayısı: 45

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.