13 MAYIS

27 MART ÇARŞAMBA   


AKREDİTASYON ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 23.07.2018
Güncellenme Zamanı: 04.09.2018 18:01:21
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 23.07.2018 18:26:10

 
"Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu" (PEMAK) kuruluş hazırlıklarına ilişkin 21 Temmuz 2018 tarihinde Akreditasyon Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 

 

 

Peyzaj Mimarlığı eğitiminin, serbest çalışan peyzaj mimarlarının ve serbest peyzaj mimarlığı bürolarının mesleki uygulamalarını değerlendirmek ve akreditasyon çalışmalarını yürütmek amacıyla, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kuruluna bağlı olarak çalışacak "Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu" (PEMAK) kuruluş hazırlıklarına ilişkin Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül ORUÇKAPTAN, Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Şükran ŞAHİN, Prof. Dr. Öner DEMİREL, Prof. Dr. Hayriye EŞBAH TUNÇAY ve Prof. Dr. Alper ÇABUK‘un katılımı ile 21 Temmuz 2018 tarihinde Akreditasyon Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

 

Akreditasyon Çalışma Grubu toplantısında, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Kurulu Yönetmeliği ve bu yönetmeliğe bağlı yönerge hazırlıkları yapılarak, daha iyi eğitilmiş ve kalitesi yükseltilmiş peyzaj mimarları yetiştirilmesi, serbest peyzaj mimarlığı çalışmaları yeterlilikler doğrultusunda değerlendirilerek, çalışma pratiği içerisinde olan peyzaj mimarlarının meslek içi eğitim çalışmaları ile gelişmelerinin sağlanması ve peyzaj mimarlığı meslek disiplinin toplumsal katkısının arttırılması hedeflenmektedir.

 

Odamızın üyesi olduğu uluslararası üst birlik olan IFLA‘nın, 2019 -2021 yılları arasını kapsayan üç yıllık plan hedeflerinde akreditasyon süreçlerinin tanımlanması ve standartlar önemli konu başlıklarındandır. Bu çalışmalar IFLA‘nın uzun yıllar öncesine dayalı akreditasyon belgelerinin uygulanabilirliğini güçlendirecektir.  IFLA, ulusal akreditasyon süreçlerine bu çalışmaların uyarlanmasını üyelerinden beklemektedir. Ulusal akreditasyonu elde etmiş kurumlar IFLA‘nın uluslararası akreditasyon belgesi için başvurabileceklerdir.

 

 

Okunma Sayısı: 131

Tüm Haberler

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.