TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Japonya Ve Japon Bahçeleri Konferans Ve Fotoğraf Sergimiz Gerçekleştirildi.

İSTANBUL
14.05.2018 (Son Güncelleme: 21.05.2018 14:20:15)

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak; 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamında, “Japonya ve Japon Bahçeleri” konulu konferans ve fotoğraf sergimiz 14 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

 

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü etkinlikleri kapsamında "Japonya ve Japon Bahçeleri" konulu konferans ve fotoğraf sergimiz, Yıldız Teknik Üniversitesi`nde, Şube Başkanımız Sn. Murat ERMEYDAN, Yedek Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Nisa TAŞDEMİR, Sn. Ayşe Nur TURGUT ve Sn. Ömer Tarık VAR`ın katılımı ile14 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi.  

 

Ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliğimizde; Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Sn. Prof. Dr. Mustafa VAR, uzman olduğu "Japonya ve Japon Bahçeleri" konusunda deneyimlerini sunumu ile katılımcılara aktardı. Konferans sonrasında ise, Sn. Mustafa VAR`ın özel koleksiyonundan oluşan fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. 

 

Konferansa, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay ZORER GEDİK, Dekan Yrd. Doç. Dr. Ebru SEÇKİN ve diğer Öğretim elemanları, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ateşesi Keiichi KOSAKİ ve Yardımcısı Akiko YAMADA, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Resul DOĞAN, Bölge Müdürü Yardımcısı Ömer FURTUN, İstanbul Orman Bölge Müdür Yardımcısı Şaban BEKİRYAZICI, Eski Orman Bölge Müdürlerinden Ali SIRTLI, Ağaçlandırma Şube Müdürü Talip KAVLAK ile meslektaşlarımız ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

 

Etkinliğimiz de; bizlere güzel ve eğitici bilgiler aktaran Sn. Prof. Dr. Mustafa VAR‘a ve bizlerle birlikte olan tüm üyelerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz. 

 

Okunma Sayısı: 67
Fotoğraf Galerisi