23 ŞUBAT CUMARTESİ   

ÇOCUK OYUN GRUPLARI FABRİKA ALANI TEKNİK GEZİ RAPORUMUZ…

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 17.11.2017
Güncellenme Zamanı: 19.12.2017 16:32:36
Yayınlayan Birim: İSTANBUL

 

Güncellenme Zamanı: 17.11.2017 10:56:14

 
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi olarak; 11 Kasım 2017 cumartesi günü gerçekleştirilen "Çocuk Oyun Grupları Fabrika Alanı Teknik Gezimize" katılım sağlayan üyelerimize ve fabrika yetkililerine 11. Dönem Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.
 

 

 

Son yılların gelişen tasarım dünyasında, hızlı değişim ve yükselen trendler tüm sektörlerde olduğu gibi çocuk oyun grupları yakından ilgilendiriyor. Tasarımcılarının dünya standartlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Kentsel Çocuk Oyun Sistemleri, benzersiz ve yenilikçi tasarımları, çocuk güvenliği ve ergonomisine verdiği önemle sektör de büyük bir önem taşımaktadır. 

İlgili gezimizde Proje Koordinatörü Sn. Aysun Dursun Çocuk Oyun Grupları ile ilgili genel bir bilgi verirken, Peyzaj Mimarları olarak dikkat etmemiz gereken önemli konu "mekân ve ölçek" ilişkisini ve oyun gruplarının güvenlik alanları ile ilgili bilgiyi Üyemiz Sn. Fatma Zehra ASLAN verdi. Çocuk parklarında en önemli kriterin güvelik olduğunu üretimlerin bu doğrultuda yapılması gerektiğini Makine Mühendisi Sn. Volkan ÖZAVCI ve İş Güvenliği Uzmanı Sn. Serkan BEYAZ anlatmıştır. 

Sunumlar sonrasında fabrika alanı gezildi. Fabrika alanın da Volkan Bey üretim aşamasında seçilen tüm malzemelerin Avrupa EN 1176 standartlarına uygun olduklarını, hammadde seçiminden boya kimyasallarına kadar her malzemenin insan sağlığına zarar vermeyen, güvenlik ve sağlamlık açısından üstün bir kaliteye sahip olması, üretim sürecindeki önceliklerinden olduğunu ve ürünlerin çocukların sağlığı ve Çevre ile dost olan malzemelerden olduğunu vurgulamıştır.

İkinci durağımız olan ahşap atölyesinde ise, Firma Yetkilisi Sn. Erol AYAZ`ın rehberliğinde, düzenledikleri parklara özel ve estetik hava katmanın ötesinde çevreci ve doğa dostu olan organik malzemeler ile ürettiklerini, ahşap malzemesi olarak Çam, Larex ve Robinia Pseudocacia (Akasya Ağacı)  ağaçları kullandıklarını belirtmiştir.

Gezimiz sonrasında; Odamıza göstermiş oldukları ilgiden ve desteklerinden dolayı firma yetkilisi Sn. Erol AYAZ`a Şube Başkanımız Sn. Murat ERMEYDAN tarafından takdim edildi.

Fotoğraflar için Tıklayınız.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 

İstanbul Şubesi

 

Okunma Sayısı: 93

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.