TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Menderes`in Yeni Yüzü Ortaya Çıkıyor 24.07.2017 / Hürriyet

GENEL MERKEZ
25.07.2017 (Son Güncelleme: 25.07.2017 13:59:42)

 

Adana Büyükşehir Belediyesi‘nin Seyhan Baraj Gölü kıyısında başlattığı Adnan Menderes Bulvarı Sahil Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi‘nde çalışmalar devam ediyor. Kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, yol, kaldırım ve otopark çalışmalarının yanı sıra yeşillendirme, peyzaj ve ışıklandırma düzenlemeleri yapılan bölgenin yeni görüntüsü kendini gösterme başladı.


Proje Adana Valiliği, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Milli Emlak Bölge Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü, Peyzaj Mimarlığı Bölümü, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ve Peyzaj Mimarları Odası‘nın katkılarıyla yürütülüyor.


SAHİLDE ETKİNLİKLER

Marina Port Ekolojik Çekim Merkezi Proje Yarışması‘nda birincilik ödülü alan projeden yararlanılarak hazırlanan Adnan Menderes Bulvarı Sahil Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi‘nde mevcut bulvar bir şeridi trafiğe kapatılarak yerine, bisiklet ve koşu yolu, kaldırım, sahil düzenlemesi ve rekreasyon uygulaması yapılıyor. Bulvarın, kesintisiz bisiklet yolları, yaya ve koşu yollarıyla konser, festival gibi çok sayıda kültürel etkinliğin yapılacağı cazibe merkezi olması hedefleniyor.  

 

Haber için tıklayınız 

 

http://www.hurriyet.com.tr/menderesin-yeni-yuzu-ortaya-cikiyor-40529303 

 

Okunma Sayısı: 54
Fotoğraf Galerisi