13 MAYIS

22 HAZİRAN CUMA   


KORUMA SEMPOZYUMU HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 14.06.2017
Güncellenme Zamanı: 11.07.2017 16:03:17
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 14.06.2017 14:27:44

 
20, 21 ve 22 Ekim 2017 tarihlerinde Gaziantep’te yapılması planlanan 4. Koruma ve Peyzaj Mimarlığı Sempozyumu’na ilişkin, Oda Başkanımız Ayşegül Oruçkaptan, Genel Sekreterimiz H. Özge İdali, Genel Sekreter Yardımcımız Harun Kılıçoğlu ve Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Külahçı Gaziantep kentinde bir dizi görüşme gerçekleştirdi.
 

 

20, 21 ve 22 Ekim 2017 tarihlerinde Gaziantep`te yapılması planlanan 4. Koruma ve Peyzaj Mimarlığı Sempozyumu`na ilişkin, Oda Başkanımız Ayşegül Oruçkaptan, Genel Sekreterimiz H. Özge İdali, Genel Sekreter Yardımcımız Harun Kılıçoğlu ve Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Külahçı Gaziantep kentinde bir dizi görüşme gerçekleştirdi.


Oda Heyeti tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin makamında ziyaret edildi. Ziyaret sırasında kentin doğal ve kültürel dokusunun geliştirilmesi, korunması ve yarınlara aktarımı konusunda önemli bir etkinlik olacağı belirtilirken, sempozyumun ulusal ve uluslararası kamuoyu ile bütünleştirilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.


Görüşmeye ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin etkinliğin paydaşı ve destekleyicisi olacaklarını belirtti. Gerçekleştirilen görüşmenin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Kadir Arslan ile bir süre görüşüldü.


Büyükşehir belediyesine gerçekleştirilen ziyaretin ardından, Şehit Kamil Belediyesi Başkanı M. Rıdvan Fadlıoğlu makamında ziyaret edilirken, Başkan Fadlıoğlu etkinliğe ilişkin desteklerini ileteceklerini belirtti.


Oda Heyeti tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından akşam Gaziantep ili üyeleriyle iftar yemeğinde buluşuldu.


Kentin tarihi dokusunun korunması bağlamıyla kent belleğini canlı tutan ÇEKÜL Vakfı ziyaret edilerek, Bölge Koordinatörü Zafer Okuducu ile bir süre etkinliğin Gaziantep bağlamında kurgusu ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. 

 

Okunma Sayısı: 307

Tüm Haberler

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.