13 MAYIS

17 KASIM CUMARTESİ   


KUŞADASI`NIN PEYZAJ DEĞERLERİ ELE ALINDI 27.04.2017 / MİLLİYET

BASINDA ODAMIZ

Yayına Giriş Tarihi: 28.04.2017
Güncellenme Zamanı: 28.04.2017 10:39:51
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 28.04.2017 10:38:02

 Kuşadası Belediyesi tarafından Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği`ne bağlı Peyzaj Mimarları Odası`nın katkılarıyla "Kuşadası Peyzaj Değerleri" başlıklı bir panel düzenlendi.


Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi`nde düzenlenen panele konuşmacı olarak Peyzaj Mimarları Odası Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tanay Birişçi, Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden Prof. Dr. Sibel Mansuroğlu, Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şube Başkanı Özay Yerlikaya ve Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeleri Müdürlüğü`nden Özlem Sarohan katıldı. Moderatörlüğünü Ayşegül Oruçkaptan`ın yaptığı panelde Kuşadası`nda turizm etkisinde kentleşmeye bağlı doğal ve kültürel peyzaj değişimleri, Kuşadası kentsel biyotop haritalama çalışmaları ve Kuşadası Park ve Bahçeler Müdürlüğü`nün peyzaj çalışmaları konuları ele alındı.


Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Ayşe Şerifoğlu, Tufan Asrav, Muzaffer Eryiğit, EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü ve vatandaşların katıldığı panelde konuşan Başkan Kayalı "Bizim öncelikle İlçemizde çevre konusunda duyarlılığı arttırmamız gerekiyor. Bugün burada yapılan panelde çok ciddi bilgiler elde ettik. Bize bu önemli bilgileri aktardığınız için şükranlarımı sunuyor siz değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Haber için tıklayınız 

 

 

 

Okunma Sayısı: 62

Tüm Basında Odamız

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.