TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Ulusal Peyzaj Odülleri / 2009 - 2013 Kitabı Odamız Yayın Hayatı Ile Buluşturuldu

GENEL MERKEZ
16.04.2014 (Son Güncelleme: 20.05.2014 10:21:53)

Odamız 10. Dönem Yönetim Kurulu olarak, kamuoyu ve ulusal yayın organları tarafından da izlenen ve her yıl kutlama etkinliklerimize geniş yer vererek mesleğimizin ve örgütlülüğümüzün tanınırlığı anlamında önemli bir adım olarak gördüğümüz Ulusal Peyzaj Ödülleri etkinliğimizin, gelecek nesillere aktarılması ve tarihe iz düşülmesi inancı ile 2009-2013 yılları arası ödüllerine ait bir yayın hazırlanması kararı aldık. Ulusal Peyzaj Ödüllerine her yıl belirlenen temalarda eserleri ile katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür eder, mesleğimizi onurlu temsiliyetlerinde ki başarılarının devamını dileriz.

Odamız tarafından 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlama etkinlikleri içerisinde "ULUSAL PEYZAJ ÖDÜLLERİ " verilmesi kararı ile başlayan ve kamuoyunda büyük karşılığını etkinliğimiz  "ilkini yapacağımız organizasyonun, ülkemiz Peyzaj Mimarlığı‘nda çağdaş ve yenilikçi tasarımların, sosyal-kültürel boyutunun ve bunların kamu yararına kullanımının önemi ile peyzaj mimarlığı faaliyetlerinin daha etkin tanıtılması, özendirilmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla önümüzdeki yıllarda da yapılarak gelenekselleştirilmesi hedeflenmektedir." deklerasyonu ile duyurulmuştur.

 

10. Dönem Yönetim Kurulu olarak, kamuoyu ve ulusal yayın organları tarafından da izlenen ve her yıl kutlama etkinliklerimize geniş yer vererek mesleğimizin ve örgütlülüğümüzün tanınırlığı anlamında önemli bir adım olarak gördüğümüz Ulusal Peyzaj Ödülleri etkinliğimizin, gelecek nesillere aktarılması ve tarihe iz düşülmesi inancı ile 2009-2013 yılları arası ödüllerine ait bir yayın hazırlanması kararı aldık. Ulusal Peyzaj Ödüllerine her yıl belirlenen temalarda eserleri ile katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür eder, mesleğimizi onurlu temsiliyetlerinde ki başarılarının devamını dileriz.

 

Ulusal Peyzaj Ödülleri 2009-2013 kitabında eserlerin bir araya gelmesi, tasarımı ve yayın hazırlığında emeği geçen Sn. Başak ÖZER ve Sn. Mustafa TERZİOĞLU`na, basımında desteklerini esirgemeyen On Tasarım Ltd. Şti. Dr. Oktan NALBANTOĞLU`na sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

2009 yılından başlamak üzere her yıl geleneksel olarak kutlanmaya başlayan Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri şartnamesinde belirlenecek peyzaj mimarlığı hizmet sınıfları içerisinde yer alan bir tema ile; Proje dalı, Uygulanmış Proje Dalı ve Onur ödülleri olmak üzere 3 kategoride belirlenen ödüller;

Her yıl farklı bir tema ile yapılacak olan organizasyonun ilki;  2009 yılı "Yaya Alanları ve Meydanlar", 2010 yılı "Kent Parkları", 2011yılı  "Su ve Kıyı"  2012 yılı "Korunan Alanlar",  "tarihi, arkeolojik, tescilli doğal ve kültür varlıkları, sit alanlar, ören yerleri" 2013 yılı "Yerleşim Alanları Konut-Toplu Konut Parselleri", olarak belirlenmiş, değerli üyelerimizin katılımları ile ulusal peyzaj ödül dağıtımları gerçekleştirilmiş ve katılan tüm eserler sergiye hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

 

Ulusal Peyzaj Ödüllerine katılım gösteren tüm üyelerimiz, başarılarınız gururumuzdur.

 

Saygılarımızla.

Gaye ÇULCUOĞLU
     BAŞKAN
10. Dönem Yönetim Kurulu Adına

 

 

ULUSAL PEYZAJ ÖDÜLLERİ 2009 - 2013 YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

Okunma Sayısı 832
Fotoğraf Galerisi