13 MAYIS

18 OCAK CUMA   


ULUSLARARASI BARBARA CAPPOCHİN ÖDÜLLERİ 2009

YARIŞMA

Yayına Giriş Tarihi: 17.06.2009
Güncellenme Zamanı: 17.06.2009 10:56:34
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Barbara Cappochin Vakfı tarafından iki yılda bir verilen ‘Uluslararası Barbara Cappochin Ödülleri‘, mimarlık alanında son zamanlarda yapılmış mimari kalitesi yüksek, kente ve çevresine duyarlı projeleri seçmek için düzenleniyor. UIA tarafından desteklenen ödül, İtalyan Ulusal Mimarlar, Plancılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Birliği CNAPPC ve Padua Bölgesi Mimarlar, Plancılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Birliği ortaklığında gerçekleşiyor. 1 Temmuz 2006‘dan günümüze kadar gerçekleştirilmiş, konut, ticari, yönetim ya da karışık işlevli yapılar, kamusal mimari (eğitim, kültür, sosyal, sağlık, din, spor yapıları) ve peyzaj mimarlığı kategorilerinde yapılmış işler yarışmaya katılabilir.

Bu senenin jürisi aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

Raffaele Sırıca (mimar, CNAPPC Başkanı)

Fulvio Irace (mimar, İtalya)

Kengo Kuma (mimar, Japonya)

Jordy Qerol (mimar, İspanya)

Nikos Fintikakis (Yunanistan)

Steffen Zügel (Almanya)

ve UIA temsilcileri

Barbara Cappochin 2007 Ödülleri‘nde büyük ödülü Fin mimar Matti Sanaksenaho almıştı. Mimar, Finlandiya‘nın Turku şehrindeki Hirvensalo adasında inşa edilen Saint Henrik Şapeli ile ödüle layık görülmüştü. İnşaat detaylarındaki kalite nedeniyle verilen özel ödül, Cameron Dağları‘nda bulunan ziyaretçi merkezi projesiyle Malezyalı mimar Lim Huat‘ın olmuştu. Yarışmada bir de İtalya‘nın Padua bölgesi içinde yapılan projeler için ödül ayrılmış. 2007 yılında bu dalda ödül kazanan isim, eğitim kompleksi projesiyle İtalyan mimar Adolfo Zanetti olmuştu.

Barbara Cappochin 2009 Ödülleri için son katılım tarihi 30 Haziran 2009. Daha detaylı bilgi için  http://en.barbaracappochinfoundation.net/  tıklayınız.

 

Okunma Sayısı: 2639

Tüm Yarışmalar

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.